banner6

İKSAD binasına kavuştu

banner37

İnönü Köy Merkezi’nde eski okul binası olarak bilinen tarihi bina, kazanılan dava sonucunda tekrardan İnönü Kültür Sosyal Aktivite Derneği’nin kullanımına verildi

İKSAD binasına kavuştu
banner151

Tünay MERTEKCİ

İnönü köyünün merkezinde eski okul binası olarak bilinen tarihi bina, kazanılan dava sonucunda tekrardan İnönü Kültür Sosyal Aktivite Derneği’nin (İKSAD), kullanımına verildi.

Dernek yetkililerinden edindiğimiz bilgilere göre, köy için önemli olan ve tarihi bina niteliği taşıyan bina öncelikle belediyenin katkılarıyla restore edilecek ve sonrasında dernek çalışmalarını burada yürütecek.

Dernek yetkilileri tarafından, bu binanın köyde eski okul binası olarak bilindiği ve geçmiş dönemlerde bir şahsa kiralandığı belirtti. Bu şahsın ise binayı kahvehane olarak işlettiğini dile getiren dernek yetkilileri, binanın kahvehane olarak işletilmesinden dolayı İKSAD’ın faaliyetlerini gerçekleştirmesinin kolay olmadığını ifade ettiler.

Bu gelişmeler sonucunda ise kahvehaneyi işleten şahsın binadan çıkması için İKSAD olarak tahliye davası açıldığı ve köy halkının da talebiyle imzalar toplandığını anımsatan dernek yetkilileri, yaklaşık bir buçuk senedir süren dava sonrasında da bu tarihi binanın tekrardan İKSAD’ın kullanımına verildiği dile getirildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2017, 09:49
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110