İlaç fiyatlarına zam

banner37

İlaç fiyatlarına zam
banner90
banner8

Eczacılar Birliği Başkanı Umut Öksüz, ilaca % 12 zam geldiğini duyurdu, fiyat artışının Türkiye İlaç Kurumu'ndan ve TL'nin değer kaybından kaynaklandığını belirtti.

Birlik Başkanı Öksüz sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, dün akşam Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından açıklanan %12,1’lik ilaç zammının bizde de geçerli olduğunu ifade etti.

banner134
Beşeri Tıbbi Ürünlerin Fiyatlandırılmasına Dair Karar’ın 2 nci maddesinin ikinci fıkrası gereği 2020 yılı için beşeri tıbbi ürünlerin fiyatlandırılmasında kullanılan 1 (bir) Euro değerinin 3,4037 TL’den 3,8155 TL’ye arttırıldığı ve güncellenen fiyatların 19.2.2020 tarihinden itibaren geçerli olduğu ilgili kurum tarafından açıklandı.

Tüm vatandaşlarımız bilmelidir ki ilgili zam ne eczacımızın ne de ülkemizdeki kurum kuruluşlarımız uhdesinde değildir. Yukarda sadece temel başlıklarını belirttiğim kıstaslar çözülmediği sürece de üzülerek söylerim ki bunları yaşamaya devam edeceğiz. Gün içerisinde KTEB olarak ilgili konu İle alakalı KAMUOYU DUYURUSU yapılacaktır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75