banner6

İlaçların, gofret kadar değeri yok

banner37

Eczacılar Birliği Başkanı Öksüz, bazı ürünlere gelen KDV indirimleri üzerine ilaçların KDV’sinin yüzde 5, stopajının ise yüzde 2 olduğunun altını çizerek hükümete gönderme yaptı:

İlaçların, gofret kadar değeri yok
banner150 banner150 banner151 banner143

Erol KANLIADA

Eczacılar Birliği Başkanı Umut Öksüz, ülkemizde bazı ürünlere gelen KDV indirimlerinin ardından ilaçların KDV’sinin yüzde 5, stopajının ise yüzde 2 olduğuna işaret ederek, “ilaçların, gofret kadar değeri yok” sözleriyle hükümete göndermede bulundu.


Yaklaşık 3 aydır basın aracılığıyla demeçler verdiklerini, bugünkü sıkıntıların öngörülerek bu demeçlerin verildiğini belirten Öksüz, demeçlerde ilaç girdi maliyetlerinin yüksek olduğunu ve buna bir önlem alınması gerektiklerini vurguladı.


Ülkemizde gıda ürünü başta olmak üzere birçok üründe KDV ve stopajın kaldırıldığını kaydeden Öksüz, ilaç fiyatlarının çok daha büyük bir önem taşıdığını fakat ilaç fiyatlarına hiçbir şekilde müdahale edilmediğini söyledi.


Gofretin bile KDV ve stopajının kaldırıldığını belirten Öksüz, “ilaçların gofret kadar değeri yok” diyerek hükümete tepki gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2021, 10:55
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110