İlker Kılıç son yolculuğuna uğurlandı

banner37

CTP’nin ilk üyelerinden, CTP Londra Dayanışma Derneği ve Londra Toplum Merkezi’nin uzun yıllar başkanlığını yapan İlker Kılıç, İsmail Safa Camii’nde kılınan öğle namazının ardından toprağa verildi

İlker Kılıç son yolculuğuna uğurlandı
banner90
banner99

Serap ŞAHİN

Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin (CTP) ilk üyelerinden, CTP Londra Dayanışma Derneği ve Londra Toplum Merkezi’nin uzun yıllar başkanlığını yapan, Türkiye’deki 1968 kuşağı öğrenci hareketinin lider isimlerden İlker Kılıç, dün son yolculuğuna uğurlandı.


Cenaze törenine ailesinin yanı sıra Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, milletvekilleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.


Uzun yıllardır İngiltere’de yaşayan, Kıbrıs Türk sol hareketinin önemli isimlerinden olan İlker Kılıç sağlık sorunları nedeniyle bir süredir tedavi görmekteydi.

CTP Genel Merkezi’nde Kılıç için tören düzenlendi


2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, CTP’li milletvekili, belediye başkanları, partililer, ailesi ve sevenlerinin katıldığı törende, İlker Kılıç son yolculuğuna alkışlar arasında uğurlandı.


Törende Kılıç anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu, özgeçmişi okundu, CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman ile aile üyesi bir kişi konuşma yaptı.

Erhürman: Yüreği ülkesi için attı


banner134
CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, törende yaptığı konuşmada, acılarının ve kaybın büyük olduğunu, söylenecek sözün olmadığını belirterek, İlker Kılıç'ın sadece kendi kuşağına değil gelecek kuşaklara da, kendilerine de yol gösteren çok önemli bir ağabeyleri olduğunu kaydetti.


Kılıç'ın ömrü boyunca adalet, eşitlik, barış mücadelesini sürdürdüğünü, beyninin ülkesi için çalıştığını, yüreğinin ülkesi için attığını ifade eden Erhürman, Kılıç ile en son Londra'da bir araya geldiğini ve büyük bir hayranlıkla onunla konuştuğunu anlattı.


Erhürman, Kılıç'ın her zaman geleceğe bilge bir şekilde baktığını ve değerli miraslar bıraktığını ifade ederek, “Onu unutmayacağız, unutturmayacağız. Ruhu şad olsun” dedi.

AKEL, İlker Kılıç için taziye yayımladı


Öte yandan AKEL, dün toprağa verilen Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin (CTP) ilk üyelerinden, CTP Londra Dayanışma Derneği ve Londra Toplum Merkezi’nin uzun yıllar başkanlığını sürdüren İlker Kılıç için taziye yayımladı.


Haravgi gazetesi, AKEL’in mesajında, Kılıç’ın kaybından dolayı derin üzüntü duyduğunu belirterek, Kılıç’ın AKEL’in yakın dostu olduğunu ve geçen yıl, Londra’daki İki Toplumlu İnsiyatif’in kurulmasında öncülük ettiğini kaydettiğini yazdı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75