İmza 4'lü Koalisyon ve Erhürman'a ait

banner37

İmza 4'lü Koalisyon ve Erhürman'a ait
banner99

Kıbrıs TV ekranlarında yayınlanan Kıbrıs Sözcüleri programı Haluk Yerli moderatörlüğünde, Kıbrıs Medya Grubu Kurucu Başkan Yardımcısı Nur Nadir ve Gazeteci Yazar Hasan Hastürer’in katılımıyla gerçekleşti. Ülke gündemine dair yaşananları cesurca ve tüm belgelerle ortaya koyan Kıbrıs Sözcüleri, yine izlenme rekorları kırarak bir numaraya yerleşti.

Kıbrıs Gazetesi’nin “Doğa katliamı” manşetiyle kamuoyuna duyurduğu Beşparmak Dağları’nın eteklerine yapılan site inşaatıyla ilgili çıkan haberlerin ardından Bakanlar Kurulu, inşaat adına 2017 yılından itibaren alınan tüm kararların iptal edildiğini duyurdu.

Konunun tüm  gerçekleri belgelerle Kıbrıs Sözcüleri programında konuşuldu.

“İMZAYI ERHÜRMAN ATTI”

Bahsi geçen bu maddeyle arazinin önünün açıldığını, ancak imzayı atarak resmileştiren ve tüm bunları Bakanlar Kurulu kararı olmadan yapan bir ismin olduğunu söyleyen Nur Nadir, şöyle konuştu;

banner134

İmzayı atan resmileştiren ve bunu bakanlar kurulu kararı olmadan yapan dörtlü koalisyondur. Normalde böyle bir karar bakanlar kurulundan geçip onaylanıp şimdiki gibi yapılması gerekirdi. Şu sanda da iptaller bakanlar kurulundan geçti. 2018 döneminde bu öyle olmadı.  O yıllarda bu konu nasıl gelişti? Dörtlü bir koalisyon vardı başında da Sayın Tufan Erhürman vardı. O dönem bakanlar kurulu kararını geçirmeden böyle bir karar aldılar ki tamamdır biz buna dayanarak biz burayı veriyoruz. Bu imzayı Tufan Erhürman’ın attığını neden hiçbir gazete yamıyor yada basın mensubu söylemiyor? Şu an ise Bakanlar Kurulu kararıyla gereken neyse yapıldı ve bahse konu bölge orman arazisi olarak ilan edilecek ve çok yakın zaman da da bölgenin yeşillendirilme çalışmaları başlayacak.

“HALKIN İRADESİ KARŞISINDA KİMSE DURAMAZ”

Halkın iradesi karşısında hiçbir gücün bulunamayacağına vurgu yapan Nur Nadir, dünyanın da içinde bulunduğu küresel sıkıntılardan bahsetti. Nadir, iptal kararının Bakanlar Kurulu tarafından alınan bir karar olduğunun altını çizerek, bölgenin orman olması için çalışmalar yapılacağını aktardı. Alınan bu kararların tamamen halkın iradesi olduğunu dile getiren Nadir, çıkan farklı haberlerle ilgili de bir takım sorular yöneltti;

Sabahtan akşama kadar duyduğumuz ve okuduğumuz yazılarda orayı peşkeş çektiler ifadeleri kullanılıyor. Peki o zaman bunu kim yaptı Bakanlar Kurulumuzun imzası olmadan yapılan işlem Ersan Saner ve UBP döneminde değildi. CTP dönemindeydi, dörtlü koalisyondu.

Tüm bunların etik değerlere aykırı olduğunu ifade eden Nadir, bunun hoş görülmesi için yapılması gerekenin her şeyi tüm şeffaflığıyla ortaya konulup, takdiri halka bırakmak olduğunu söyledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
GUNER ERKOSE
GUNER ERKOSE - 1 ay Önce

NUR NADIR GIBI INSANLARA COK IHTIYACIMIZ VARDIR

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75