banner6

'İnanmadığım yolda yürümem'

banner37

TDP’ye soğuk duş, Parti Genel Sekreteri Asım İdris koalisyon görüşmelerinden çekildi

'İnanmadığım yolda yürümem'
banner150

banner150 banner150

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Sekreteri Asım İdris, partisi adına yetkilendirilmesine rağmen, bugün başlayacak olan CTP- HP- TDP- DP dörtlü koalisyon görüşmelerinden çekildiğini açıkladı. İdris kararını, “İnanmadığım yolda yürümem” ifadeleriyle sosyal medya hesabından duyurdu.

TDP Genel Sekreteri Asım İdris’in bugün başlayacak koalisyon görüşmelerinde yer almak istemediğini TDP Başkanı Cemal Özyiğit’e ilettiği öğrenildi.

TDP kaynaklarından alınan bilgiye göre, bugün Genel Sekreterler düzeyinde başlayacak dörtlü koalisyon görüşmelerine TDP Girne Milletvekili Zeki Çeler, Boysan Boyra ve Örgütlenme Sekreteri Mehmet Burhan katılacak.

TDP Başkanı Cemal Özyiğit’in bu gelişmelerden sonra koalisyon görüşmelerini yürütecek heyet için parti MYK’sından onay istediği belirtilirken, TDP MYK’sının konu ile ilgili olarak bugün saat 09.00’da toplanacağı ifade edildi.

İdris: Hayatta inanmadığım hiç bir yolda yürümedim

Bu arada, kritik görüşmeler öncesinde açıklamalarıyla partisinde soğuk düş etkisi yaratan Asım İdris dün akşam sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Hayatta inanmadığım hiç bir yolda yürümedim. Benim için verdiğim sözler her şeyden önemlidir. Susturulmak istendim susmadım. Bedel ödemek gerekti ödedim. Bundan sonra da duruşumdan zerre kadar vazgeçmem. Bu ülkeye verdiğim sözlerin arkasındayım. Savunduklarımı her platformda savunmaya devam edeceğim. Kaynak: İdris, koalisyon görüşmelerinde yer almayacak.”

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2018, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner158

banner34

banner75

banner88

banner104