İncirli: Testlerle ilgili kafa karışıklığı var

banner37

İncirli: Testlerle ilgili kafa karışıklığı var
banner90
banner99

Meclis Genel Kurulu, bugünkü çalışmalarını güncel konuşmalarla tamamladı.

Toplantıda söz alan CTP Milletvekili Sıla Usar İncirli, ülkedeki sağlık merkezlerinin farklı sorunlar yaşadığına işaret ederek pandemi süreciyle normale dönme adımları atılırken Dikmen Sağlık Merkezi’nin hizmet veremediğine işaret etti.

İncirli, bunun sebebini anlayamadığını söyleyerek, Dikmen Sağlık Merkezi’nin belediye ve yerel halkın girişimleriyle nasıl hizmet vermeye başladığını anlatarak, bakanlığın binanın bakanlığa ait olmadığı şekilde bir açıklama yaptığını söyledi.

O binadan hizmet alanların orada yaşamaya devam ettiğini, binanın da orada hayalet bina olarak durduğunu kaydeden Sıla Usar İncirli, Sağlık Bakanı Pilli’nin bu sorunun en kısa sürede giderileceğini söylediğini kaydetti.

Yerel Yönetimlerle işbirliği yapılmasının yasalarda yer aldığını hatırlatan İncirli, sağlık hizmetinin kesintisiz bir süreç olması gerektiğini anımsatarak istediğiniz yerde hizmet gibi bir bakışın olmadığını belirtti.

banner134
Geçen hafta sorduğu sorulara hâlâ cevap alamadığını kaydeden İncirli, Covid salgınıyla ilgili gevşemelerin olmaması konusundaki fikirlere katıldığını belirtti ve hazırlıkların kesintiye uğramamasını istedi.

“TESTLERLE İLGİLİ KAFA KARIŞIKLIĞI VAR”

Testlerle ilgili kafa karışıklığı yaşandığını, 30 bini aşan test yapıldığı, 108’inin pozitif çıktığı söyleminin gerçekçi olmadığını, bu sayının içinde hızlı testler de olduğunu kaydeden Sıla Usar İncirli, yapılan testlerle ve gelecekte yapılacak olanlarla ilgili şeffaf bilgi istediğini belirtti.

İncirli, normalleşme sürecinde kimlere, nasıl ve ne testi yapıldığının bilinmesi gerektiğini, testler olmadan ikinci dalga ile mücadele edilemeyeceğini kaydetti.

İncirli, kamunun bir gecede alınan kararla açıldığını, 12 yaştan küçük çocuğu olan ailelerin sıkıntıya girdiğini, kreşler açılmadan alınan bu kararla kadınların alınan kararlarda çok da göz önünde bulundurulmadığının bir kez daha gözlemlendiğini söyledi.

Sıla Usar İncirli, “Kadınların sosyal ihtiyaçlarını gözetmeyen normalleşme olamaz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75