banner6

İngiliz Neo-Nazi asker Ağrotur'da tutuklandı

banner37

Ağrotur İngiliz Askerî Üssü’nde görevli bir İngiliz askerinin, NeoNazist  örgüte üye olmak ve terör eylemi hazırlığında olmak şüphesiyle tutuklandığı bildirildi.

İngiliz  Neo-Nazi asker Ağrotur'da tutuklandı
banner151 banner143

Alithia “İngiliz Neo-Nazi Kıbrıs’ta Tutuklandı” başlıklı haberinde, ismini vermediği İngiliz askerinin “Ulusal Eylem” isimli örgüte üye olmak ve terör eylemi hazırlığında olmak şüphesi ile İngiliz görevliler tarafından Ağrotur Üssü’nde tutuklanarak İngiltere’ye gönderildiğini yazdı.

Gazete İngiliz “Independent” gazetesinin dünkü haberine dayanarak, siyasi parti haline de gelen “Ulusal Eylem” isimli örgütün geçen Aralık ayında Milletvekili Jo Cox cinayeti üzerine İngiliz makamları tarafından yasa dışı ilan edildiğini yazdı.

Habere göre, Hitler destekçisi olan örgüt, Yahudileri “küresel virüs” olarak tanımlıyor ve Nazi Saldırı Taburu SA ile aynı işareti kullanıyor. Örgüt üyeleri, Jo Cox cinayetinden sonra “Hainlere ölüm, İngiltere’ye özgürlük”  diye yazmıştı.

Gazete “Ulusal Eylem” örgütüne üyelik ve terör hazırlığı şüphesi ile Ağrotur’daki asker dışında İngiltere’de üç kişinin daha (toplam 4) tutuklandığını ve yaşlarının 22, 24 ve 32 olduğunu haberine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2017, 11:33
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104