İngiltere Avrupa Bakanı Kıbrıs'a geliyor

banner37

İngiltere'nin Avrupa ve Amerika'dan Sorumlu Devlet Bakanı Alan Duncan, üç günlük ziyaret için bugün Kıbrıs'a geliyor. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından Perşembe günü saat 10.00'da kabul edilecek olan Duncan, Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis tarafından da kabul edilecek.

İngiltere Avrupa Bakanı Kıbrıs'a geliyor
banner90
banner8

İngiliz Yüksek Komiserliği'nden yapılan açıklamada, Kıbrıs Rum Dışişleri Bakanı Ioannis Kasulidis ile de görüşecek olan Duncan, ziyaretinden önce yaptığı açıklamada "Birleşik Krallıkğın Kıbrıs ile güçlü ve sağlam ilişkileri var. İlişkimiz, milletler topluluğunun üyesi olmak yanında ortak tarih, yakın bireysel bağlar ve ortak değerlere dayanıyor. Ülkelerimiz arasındaki ilişkiye bağlılığımız sarsılmaz olduğu kadar ancak daha güçlü hale gelebilir.

Birleşik Krallık mevcut çözüm sürecine tam destek verirken, Kıbrıs'a kalıcı barışın gelmesi için elinden gelen yardımı yapmaya hazır bir şekilde bekliyor. Kıbrıslılar tarafından yürütülen sürece müdahil olanlarla tanışmaya sabırsızlanıyorum ve liderlerin çabaları beni cesaretlendirmiştir. Anastasiadis ve Akıncı'yı devam eden cesaret ve liderlikleri nedeniyle taktirlerimi sunuyorum" ifadelerini kullandı.

banner134
 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2016, 14:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75