İngiltere'de yaşayan 4 oğlu da katıldı

banner37

Gazimağusa’da geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Mücahit Komutan Hasan Kara Mehmet anısına “Sporting Atış Turnuvası” düzenlendi

banner87
İngiltere'de yaşayan 4 oğlu da katıldı
banner90
banner99

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’da Mücahit Komutanlar Derneği ile Gazimağusa Avcılık ve Atıcılık Birliği’nin organizasyonunda geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Mücahit Komutan Hasan Kara Mehmet anısına “Sportign Atış Turnuvası” düzenlendi.

Mutluyaka köyünde bulunan trap atış poligonunda dün gerçekleştirilen turnuvada “Atıcılar”, “Avcılar”, “Veteranlar” ve “ Gençler” kategorilerinde yarışmalar yapıldı. Turnuvaya Mücahit Komutan Hasan Kara Mehmet’in İngiltere’de yaşayan 4 oğlu da katıldı. Turnuvaya katılanlara birer belge verilirken, dereceye giren atıcılar kupa ve madalya ile ödüllendirildi.

Turnuva ile ilgili gazetemiz KIBRIS’a bilgi veren Mücahit Komutanlar Derneği Genel Başkanı Gözkamaş Ergüneş, geçtiğimiz yıl aralarından ayrılan çok sevdikleri TMT’ci Mücahit Komutanı Hasan Kara Mehmet’in anısına bu yıl ilk kez böylesi bir etkinlik düzenlemekten dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Turnuvaya Hasan Kara Mehmet’in İngiltere’de yaşayan 4 oğlunun da katıldığını ifade eden Ergüneş, turnuvayı geleneksel hale getireceklerini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2017, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108