banner6

İnşaat demiri sirkat eden zanlılar, teminatla serbest

banner37

İnşaat demiri sirkat eden  zanlılar, teminatla serbest
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Demirhan’da bulunan ve Oben Arhun’a ait yarım inşaatın avlusu içerisinden dört gün arayla ikinci kez muhtelif boyutlardaki inşaat demirlerini sirkat ederken suçüstü tutuklanan S.D. ile S.B. yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı.

   Zanlılar, polisin 4 gün boyunca bölgede pusuya yatması sayesinde yakalanmıştı. Elde edinilen bilgilere göre, Oben Arhun’a ait inşaatın avlusunda bulunan inşaat demirlerinin bir kısmının 12 Mart’ta çalınmasını soruşturan polis, olayın faillerinin geriye kalan demirleri de almak için geleceği öngörüsüyle bölgede pusuya yatmıştı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak polis memuru Ozan Kuşak’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Kuşak, zanlı 1 S.D. ve zanlı 2 S.B.’nin 12 Mart 2022 tarihinde, Demirhan’da bulunan ve Oben Arhun’a ait yarım inşaatın avlusu içerisinden muhtelif boyutlardaki yaklaşık 600 TL değerindeki 8’lik inşaat demirlerini sirkat edip, hurdacıya satarak sahtekârlıkla para temin ettiklerini belirtti.

   Polis memuru Ozan Kuşak, zanlıların 16 Mart 2022 tarihinde, saat 19.00’da yine konu inşaatın avlusu içerisinden yaklaşık 400 kilo ağırlığında 3 bin 600 TL değerindeki inşaat demirlerini sirkat ettikleri esnada suçüstü tespit edilerek tutuklandıklarına vurgu yaptı.

   Zanlıların aynı gün gönüllü ifade vererek işlemiş oldukları suçlarını itiraf ettiklerini ve tahkikatın tamamlandığını belirten Kuşak, zanlılarınmahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmalarını talep etti.
   Yargıç Mine Ozankaya, iki zanlının yurtdışına çıkışının yasaklanmasına, 5’er bin TL’lik nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı birer kefilin 100 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110