banner6

İnşaatlardaki 'can pazarı' sürüyor

banner37

Ülkemizde onca ölümlü iş kazası yaşanmasına rağmen, Girne’de hâlâ bazı inşaatlarda gerekli tedbirler alınmadan işçi çalıştırılıyor.

İnşaatlardaki 'can pazarı' sürüyor
banner151

Elmas TOKAY

İnşaatlarda yeterli güvenlik önlemleri alınmadığı için yaşanan onca ölümlü iş kazasına rağmen, Girne’de hâlâ bazı inşaatlarda gerekli tedbirlerin alınmadığı görülüyor.

Girne’de inşaat halindeki çok katlı binalarda işçiler, yeterli güvenlik tedbirleri alınmadan çalıştırılmaya devam ediyor.

Güvenlik önlemleri alınmadığı için inşaatlardaki ölümlü iş kazalarının ardı arkası kesilmezken, yetkililerin bu konuda yeterli önlemleri almaması tepkilere yol açıyor.

Uluslararası istatistiklerde, ortalama 3 veya 4 metrenin üzerindeki yüksekliklerde çalışırken düşen insanların yüzde 85’inin hayatını kaybettiği görülüyor.

Girne şehir merkezinde inşaatı süren birçok binada güvenlik tedbiri alınmadan yürütülen çalışmalar, hem işçilerin, hem de inşaatın yanından geçenlerin can ve mal güvenliğini tehdit ediyor.

Yüksek yerlerde çalışırken kemerlerle bağlı olması gereken işçiler, hiçbir tedbir alınmadan, en tehlikeli hareketleri yaparak ekmek parası kazanmaya çalışıyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2017, 09:07
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110