banner6

İnsaf!

banner37

Geçtiğimiz hafta yüzde 10 zamlanan tavuk ve yumurtaya bu hafta da yüzde 15 zam geldi. Zam furyasının sürdüğü ülkemizde 2 haftada 2 kez zam gören tavuk ve yumurta artık lüks oldu. Tavuğun kilosu 27.49 TL’den 34.36 TL’ye, bir koli yumurtanın fiyatı da 30 TL’den 39 TL’ye çıktı

İnsaf!
banner150 banner150 banner151

Eniz ORAKCIOĞLU

Ülkede zam fırtınası dineceği yerde arttıkça artıyor. Her yeni güne zam haberleriyle uyanan vatandaşlara bir kötü haber de tavuk ve yumurtadan var.

Geçtiğimiz hafta yüzde 10 zamlanan tavuk ve yumurtaya bu hafta da yüzde 15 zam geldi. Zam furyasının sürdüğü ülkemizde 2 haftada 2 kez zam gören tavuk ve yumurta artık lüks oldu.

Tavuğun kilosu 27.49 TL’den 34.36 TL’ye, bir koli yumurtanın fiyatı da 30 TL’den 39 TL’ye çıktı.

Tavuk ve yumurtaya 2 haftada iki kez fiyat artışı yapılmasıyla bu ürünler 15 günde toplam yüzde 25 oranında zam görmüş oldu.

KIBRIS’a konuşan şirket yetkilileri, girdi maliyetlerinin çok arttığını, yurt dışından gelen hammadde fiyatlarında ciddi artışlar olduğunu, bu nedenle tavuk ve yumurtaya zam yapmak zorunda kaldıklarını belirtti.

Şirket yetkilileri, zam yaparken de ellerinden geldiğince halkı mağdur etmemeye çalışarak minimum artış yaptıklarını kaydetti.

Akhan: Bizim de maliyetlerimiz çok arttı

Kırnı Piliçleri Satış ve Pazarlama Müdürü Mehmet Akhan, girdi maliyetlerinin yükseldiğine dikkat çekerek, yurtdışından getirdikleri hammadde fiyatlarının ciddi oranda arttığına işaret etti.

Akhan, geçen hafta tavuk ve yumurtaya yüzde 10, bu hafta da yüzde 15 oranında artış yapmak zorunda kaldıklarını söyleyerek, vatandaşı düşünerek en minimum artışı yansıttıklarını söyledi.

Maliyetler hesaplandığında artışın daha yüksek bir oranda olması gerektiğinin altını çizen Akhan, yılbaşı arifesinde ellerinden geldiğince artışı az tuttuklarını belirtti.

banner343
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ck
Ck - 2 ay Önce

Acil asgari ucreti

banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110