banner6

İnsan kaçakçılığı olayında iki kişi daha aranıyor

banner37

Yasadışı yolla Güney Kıbrıs’a geçmeye çalışırken Akıncılar’da yakalanan Afrika kökenli 4 zanlı ile onlara yardımcı olan Ü.B. ile H.K. 6 gün daha poliste tutuklu kalacak

İnsan kaçakçılığı olayında iki kişi daha aranıyor
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

60 Euro ödeyerek, yasadışı yolla Güney Kıbrıs’a geçmeye çalışan Afrika kökenli 4 zanlı ile onlara para karşılığı yardımcı olan iki kişinin tutukluluk süreleri 6 gün daha uzatılırken, polis meseleyle bağlantılı 2 kişinin daha arandığını açıkladı.

“Birinci derece askeri yasak bölgeyi ihlal etmek”, “Birinci derece askeri yasak bölgeye gizlice girme” ve “Ağır bir cürüm işlemek kastı ile gizli ittifak kurma” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar Ü.B. ve H.K., ile mülteciler M.L. (E-24), M.S. (E-21), M.U. (E-19) ve G.S.P. (E-28) dün ek tutukluluk talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Ozan Kuşak’ı dinletti.

banner134

Kuşak, 18.09.2021 tarihinde saat 22.20’de Akıncılar’da, 1. derece askeri yasak bölgede tarla içerisinde Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne geçmek için yetkili makamdan izinsiz zanlı Ü.B.’nin kullanımında bulunan HE 146 plakalı van araç içerisinde, zanlı H.K. ile birlikte yabancı uyruklu dört zanlının, görevli askerler tarafından suçüstü yakalanarak polise teslim edildiklerini mahkemeye aktardı.

Bahse konu aracın emare olarak alındığını söyleyen Kuşak, zanlılara yapılan sorgularında zanlı Ü.B. ile H.K.’nin diğer 4 zanlıyı 60 Euro karşılığı KKTC’den gayrı yasal yollardan Güney Kıbrıs’a geçirmek için gizli ittifak kurduklarının tespit edildiğine vurgu yaptı.

Zanlı Ü.B., H.K. ve G.S.P.’nin polise gönüllü ifade verdiklerini, gönüllü ifadenin teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğini kaydeden Kuşak, meseleyle ilgili alınması gereken ifadelerin yanı sıra bağlantılı iki kişinin daha arandığına vurgu yaptı, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 6 gün daha tutuklu kalmalarını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, tahkikatın selameti için istenen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104