banner6

İnsan kaçakçılığı olayında tutuklu sayısı 8’e çıktı  

banner37

Yasadışı yolla Güney Kıbrıs’a geçmeye çalışırken Akıncılar’da yakalanan Afrika kökenli 4 zanlı ile onlara yardımcı olan iki kişinin ardından, suç ortağı olarak aranan yabancı uyruklu iki kişi daha yakalandı

İnsan kaçakçılığı olayında tutuklu sayısı 8’e çıktı  
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

60 Euro ödeyerek, yasadışı yolla Güney Kıbrıs’a geçmeye çalışan Afrika kökenli 4 zanlı ile onlara para karşılığı yardımcı olan iki kişinin suç ortağı olarak aranan A.B.K. ve C.N.B. isimli kişiler de tutuklandı.

“Ağır bir cürüm işlemek kastı ile gizli ittifak kurma” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhlerine 1 günlük tutukluluk emri alındı.

Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fatma Damdelen, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Ali Aydoğanlı’yı dinletti.

Aydoğanlı, 18.09.2021 tarihinde Akıncılar’da meydana gelen “Birinci Derece Askeri Yasak Bölgeyi İhlal”,  “Birinci derece askeri yasak bölgeyi gizlice girme” ve “Ağır bir cürüm işlemek kastı ile gizli ittifak kurmak” suçlarından Demirhan Polis Karakolu’nda tutuklu bulunan G.S.P.’nin 21.09.202 tarihinde Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden alınan emir ile telefonda yapılan incelemede KA 398 plakalı Toyota marka bir aracın resminin olduğu ve konu aracın kendilerini belirtilecek yerden alacağı hususunda internet üzerinden yazışmaların bulunduğunun tespit edildiğini kaydetti.

Polis memuru Ali Aydoğanlı, 22.09.2021 tarihinde KA 398 plakalı araç ile sürücünün tespiti için suç ile bağlantılı başka aranan şahısların olabileceği hususunda Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden Demirhan Polis Karakolu’nda bulunan tutuklular için ek 6 gün tutukluluk alındığını belirtti.

Aydoğanlı, aynı gün KA 398 plakalı araç ile sahibi zanlı 1 A.B.K. ve sürücü zanlı 2 C.N.B’nin tespit edildiğini söyledi.

Aydoğanlı, zanlı 2’nin gönüllü bir ifade vererek, zanlı 1 ile bu suçu müşterek işlediğini kabul ettiğini ve konu aracın emare olarak alındığını kaydetti.

Mesele ile ilgili olarak temin edilen gönüllü ifadenin teyit ve tekzibinin yapılacağını belirten Aydoğanlı, zanlıların serbest kalmaları halinde tahkikatın olumsuz yönde etkileyebileceklerinden tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların bir gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, tahkikatın selameti için istenen tutukluluk emrini verdi.

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104