banner6

İnsan kaçakçılığı zanlıları 4 gün daha tutuklu kalacak

banner37

İnsan kaçakçılığı zanlıları  4 gün daha tutuklu kalacak
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Ercan Havalimanı’ndan giriş yapıp, yasal olmayan yolla Güney Kıbrıs’a geçmeye çalışan yabancı uyruklu 4 kişi ile onlara yardımcı olan 1 kişinin tutukluluk süreleri 4 gün daha uzatıldı.

   “Ağır bir cürüm işlemek kastı ile gizli ittifak kurmak” suçlamasıyla tutuklanan zanlı 1 E.N.E., zanlı 2 U.M.L., zanlı 3 P.C.A., zanlı 4 P.B. ve zanlı 5 S.H. dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
   Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık’ın tanığı olarak yeminli şahadet veren polis memuru Ali Arslan, 23.03.2022 tarihinde, saat 19.15’te Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından, Ercan Havaalanı’nın batısında eski Lefkoşa yolu diye bilinen yerde yapılan operasyonda, zanlı 1 E.N.E.’nin kullanımında bulunan HN 401 plakalı salon araç içerisinde, zanlı 2, zanlı 3, zanlı 4 ve zanlı 5’in tespit edildiğini söyledi.
   Polis memuru Ali Arslan, zanlı 1’den yapılan soruşturmada kişi başı 100 Euro karşılığı KKTC’den Askeri Yasak Bölgeyi ihlal edip G.K.R.Y.’ye geçirmek için ağır bir cürüm işlemek kastı ile gizli ittifak kurduklarının tespit edildiğine vurgu yaptı.
   Arslan, aynı tarihte zanlıların derdest emri gereği tutuklandığını ve zanlı l’in tasarrufunda tespit edilen cep telefonunun mahkeme emri ile incelenmek üzere emare alındığını kaydetti.
   Arslan, aynı tarihte zanlı 1 ile zanlı 4’ün gönüllü ifade vererek işlemiş oldukları suçlarını itiraf ettiğini söyleyerek, zanlıların KKTC’deki statüleri ile vermiş oldukları gönüllü ifadelerinin teyit ve tekzibinin yapılacağını anlattı.
   Zanlıların serbest kalması halinde tahkikata etki edebileceklerini belirten Arslan, zanlıların 4 gün süre ile poliste tutuklu kalmalarını talep etti.
   Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad, talebi onayladı.
 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110