banner6

İnsan kaçakçılığı zanlıları tutuksuz yargılanacak

banner37

İnsan kaçakçılığı zanlıları tutuksuz yargılanacak
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Ercan Havalimanı’ndan giriş yapıp, yasal olmayan yolla Güney Kıbrıs’a geçmeye çalışan yabancı uyruklu 4 kişi ile onlara yardımcı olan 1 kişinin aleyhindeki tahkikat tamamlandı.

   “Ağır bir cürüm işlemek kastı ile gizli ittifak kurmak” suçlamasıyla tutuklanan zanlı 1 E.N.E., zanlı 2 U.M.L., zanlı 3 P.C.A., zanlı 4 P.B. ve zanlı 5 S.H., dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
   Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Hasan Boşnak’ın tanığı olarak yeminli şahadet veren polis memuru Ali Arslan, 23.03.2022 tarihinde, saat 19.15’te Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından, Ercan Havaalanı’nın batısında eski Lefkoşa yolu diye bilinen yerde yapılan operasyonda, zanlı 1 E.N.E.’nin kullanımında bulunan HN 401 plakalı salon araç içerisinde, zanlı 2, zanlı 3, zanlı 4 ve zanlı 5’in tespit edildiğini söyledi.
   Polis memuru Ali Arslan, zanlı 1’den yapılan soruşturmada kişi başı 100 Euro karşılığı KKTC’den Askeri Yasak Bölgeyi ihlal edip G.K.R.Y.’ye geçirmek için ağır bir cürüm işlemek kastı ile gizli ittifak kurduklarının tespit edildiğine vurgu yaptı.
   Arslan, aynı tarihte zanlıların derdest emri gereği tutuklandığını ve zanlı l’in tasarrufunda tespit edilen cep telefonunun mahkeme emri ile incelenmek üzere emare alındığını kaydetti.
   Arslan, aynı tarihte zanlı 1 ile zanlı 4’ün gönüllü ifade vererek işlemiş oldukları suçlarını itiraf ettiğini söyledi.

   Zanlıların KKTC’de yasal statülerinin olduğunu belirten Arslan, zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.
   Yargıç Mine Ozankaya,
zanlıların yurtdışına çıkışının yasaklanmasına, 15’er bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi. 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110