“İnsan kaçakçısı” karantinadan firar etti

banner37

Öğrenci statüsündeki Afrika kökenli 4 kişiyi Güney Kıbrıs’a geçirmek isterken sınıra yakın bir bölgede suçüstü yakalanan ve Covid-19 testi pozitif çıkan Pakistan uyruklu Ahmed Badshah’ın bir haftadır kayıp olduğu ortaya çıktı

“İnsan kaçakçısı” karantinadan firar etti
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

BİR HAFTADIR FİRARDA… İnsan kaçakçılığı yaparken, Akıncılar köyünde suçüstü yakalandıktan sonra Covid-19 testi pozitif çıktığı için bir öğrenci yurdunda karantinaya alınan Ahmed Badshah’ın bir hafta önce karantinada tutulduğu yurttan kaçtığı ortaya çıktı. Polisin bir haftadır aradığı firarinin, bu sürede kimlerle temas ettiği de bilinmediği için Covid-19 virüsünü yayma olasılığı tedirginlik yarattı.

Akıncılar köyünde 10 Mayıs akşamı sınıra yakın bir bölgede insan kaçakçılığı yaparken aracındaki öğrenci statüsündeki Afrika kökenli 4 kişiyle birlikte suçüstü yakalanan ve Covid-19 testinin sonucu pozitif çıkan Pakistan uyruklu Ahmed Badshah’ın karantinaya alındığı öğrenci yurdundan 13 Mayıs’ta firar ettiği ve bir haftadır bulunamadığı ortaya çıktı.

Covid-19 testi pozitif olan firarinin kimlerle temas ettiği ve virüsü bulaştırıp bulaştırmadığının bilinmemesi ayrıca tedirginlik yarattı.

banner134
Badshah’ın aracında bulunan ve ‘temaslı’ oldukları için karantinada tutulan C.J.O., C.S.O., P.O.I., ve G.Ü.E., isimli dört zanlının aleyhine dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden gıyaplarında 5’er gün ek tutukluluk emri alındı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında, Savcı Volkan Kayabaş, polis memuru Şükrü Ömürlü’yü tanık olarak dinletti.

Mahkemede yemini şahadet veren Ömürlü, Güney Kıbrıs’a geçmeyi amaçlayan C.J.O., C.S.O., P.O.I., ve G.Ü.E.’nin valizleriyle birlikte 10 Mayıs 2021 tarihinde Ahmed Badshah’ın DN 611 plakalı aracında suçüstü yakalandıklarını, tutuklanan zanlılardan Ahmed Badshah’ın PCR testinin pozitif çıktığını ve diğer 4 zanlının da temaslı olmaları nedeniyle bir öğrenci yurdunda karantinaya alındıklarını belirtti.

Şükrü Ömürlü, zanlı Ahmed Badshah’ın 13.05.2021 tarihinde karantinada bulunduğu yurttan firar ettiğini ve halen yakalanamadığına dikkat çekti.

Ömürlü, zanlı Ahmed Badshah’ın aramalarının sürdüğünü, diğer dört zanlının karantinada oldukları için mahkeme huzuruna çıkarılamadıklarını ve meseleyle ilgili tahkikatın devam ettiğini belirterek, 4 zanlının aleyhine 5 gün daha ek tutukluluk emri verilmesi talebinde bulundu.

Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 5 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75