banner6

'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın'

banner37

Sivil Savunma Afet ve Acil Durumlara Milli Müdahale Tatbikatı -2017 kapsamında Intergaz tesislerinde deprem ve sonrasında olabilecek afetleri önleme ve gerekli tedbirleri almaya yönelik senaryo icra edildi.

'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın'
banner151

Tatbikat kapsamında depreme bağlı olarak tanker dolum sahasında ve tüp dolum sahasında meydana gelen sızma ve yangınlara müdahale, yaralananlara ilk yardım müdahalesi ve hastaneye sevk gerçekleştirildi.

Tatbikatta Intergaz ve komşu şirketlerin personelinin yanı sıra, Sivil Savunma ve halk örgütü, itfaiye, polis ve üniversitelerin arama-kurtarma ekipleri aktif rol aldı.

Çelebi: Tüm kurumlarla koordineli olarak olaylara müdahale yapıldı

Sivil Savunma Teşkilat Başkanı Erdoğan Çelebi tatbikatın burada yaptığı konuşmada, 6 ilçede 10 özel durum ve tatbikat kontrol merkezi tarafından verilen çeşitli ara durumların icrasının gerçekleştirildiğini belirterek, tüm kurumlarla koordineli olarak olaylara müdahalenin yapıldığını söyledi.

Sivil Savunma Tatbikatı-2017’de amacın daire ve müesseselerin eğitim seviyesinin test edilmesi olduğunu belirten Çelebi, Intergaz’ın hem bulunduğu konum hem de yaptığı iş itibarıyla önemli bir kuruluş olduğunu anlattı.

Kencer: Bu gibi olaylar tatbikatlarda kalsın

Intergaz Genel Müdür Yardımcısı Kader Kencer de bu ve bunun gibi olaylara tüm kurum ve kuruluşların hazırlıklı olması, afet planlarını yapması ve bu planları tatbikatla deneyerek güncelleştirmesi gerektiğini ifade etti.

Kencer, bu gibi olayların tatbikatlarda kalmasını dileyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın”

“Sivil Savunma Afet ve Acil Durumlara Milli Müdahale Tatbikatı-2017”de, tüm bakanlıklar dâhil olmak üzere 83 kurumdan 1296 personel ve 280 araç görev alacak.

Lefkoşa, Gazimağusa, Girne, Güzelyurt-Lefke ve İskele'de bugün eş zamanlı gerçekleşecek tatbikat kapsamında altı özel durum, beş ara durum icra edilecek. 

Bugün tüm ilçelerde 11.00 – 20.25 saatleri arasında Lefkoşa'da 9, Gazimağusa'da 7, Girne'de 7, Güzelyurt/Lefke'de 8 ve İskele'de 8 olmak üzere toplam 39 senaryo icra edilecek, 19.00-24.00 saatleri arasında 75 enjeksiyon verilecek ve olaylar üzerinden farazi çözümler üretilerek, plan tatbikatı icra edilecek.

Girne’de yarın saat 15.00’te ikaz sirenlerinin çalmasıyla başlayan Seçkin Gözlemci Günü Tatbikatı kapsamında toplam 19 senaryo gerçekleştirilecek.

Sivil Savunma, Afet ve Acil Durumlara Milli Müdahale Tatbikatı "İnsanı Yaşat ki, Devlet Yaşasın" ve "Birlikte Güçlüyüz" sloganları altında icra ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2017, 16:30
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110