İnternet fiyatları düşecek

banner37

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, vatandaşların internet hizmetini daha ucuza alabilmesi için Türk Telekom’dan yıllık olarak alınan geniş bant internet erişiminin süresini bugün yapılacak protokolle üç yıllığa çıkaracak

İnternet fiyatları düşecek
banner90
banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

 

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, vatandaşların internet hizmetini daha ucuza alabilmesi için Türk Telekom’dan yıllık olarak alınan geniş bant internet erişiminin süresini üç yıllığa çıkarmaya hazırlanıyor.

Bakanlıktan edinilen bilgilere göre, bu bağlamda Türk Telekom yetkilileriyle bugün bir protokol imzalanacak.

İmzalanacak protokolle internet sağlayıcılığı yapan firmalara daha ucuza internet hizmeti verilebilecek. Böylece internet hizmeti veren şirketlerin maliyetleri düşürüleceği için vatandaşa daha ucuza internet hizmetinin verilmesi öngörülüyor.

Ayrıca bugün yapılacak olan protokol imza törenine Türk Telekom’un CEO’su Dr. Paul Doany’nin de katılacağı öğrenildi.

banner134
 

Soysan: Yıllık olarak alınan

hizmet üç yıllığa çıkarılacak

 

Telekomünikasyon Dairesi Çalışanları Sendikası (TEL-SEN) Başkanı Tamay Soysan, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı ile Türk Telekom arasında yeni bir protokolün imzalanacağını belirterek, yeni protokole göre Türk Telekom’dan yıllık olarak alınan internet hizmetinin üç yıllığa çıkarılmasının planlandığını ifade etti.

Soysan, 1994 yılından itibaren Türk Telekom üzerinden ülkemizin geniş bant internet erişimi sağladığını belirterek, ülkemizin internet hizmetini söz konusu kuruluştan alarak iç piyasada internet sağlayıcılığı yapan şirketlere satıldığını dile getirdi.

Türk Telekom’dan alınan geniş bant internet hizmetinin geçmiş dönemlerde yıllık olarak alındığını belirten Soysan, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın söz konusu durumu derlendirdiğini ve internet hizmetlerinin daha ucuza yapılabilmesi için yıllık olarak alınan hizmeti üç yıllığa çıkarmayı kararlaştırdığını ifade etti.

Soysan, “Türk Telekom bir toptancı gibidir. İnternet hizmeti toptan olarak üç yıllık olarak alınacağı için ona göre indirim yapılacak. Telekomünikasyon Dairesi de internet sağlayıcılığı yapan şirketlere indirim uygulayacak. Bu sayede de interneti indirimli olarak alacak olan internet sağlayıcılığı yapan şirketler de kendi fiyatlarında indirim yapacak ve böylece tüketiciye daha ucuza internet sağlanacak” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2018, 08:59
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75