İnternet üzerinden uyuşturucu ithal etti

banner37

Lefkoşa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi, bir evde çok sayıda ve muhtelif türlerde uyuşturucu madde tespit etti, soruşturma kapsamında 6 kişiyi tutukladı, 1 kişiyi arıyor

İnternet üzerinden uyuşturucu ithal etti
banner8

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne yapılan ihbar sonucu düzenlenen operasyonda tasarruflarında çok sayıda ve muhtelif türlerde uyuşturucu madde ve 500 TL nakit para bulunan zanlılar E.K.O., O.D.G.I., G.P., C.K.N., C.W.U.W. ve C.I.E., tutuklanarak dün mahkeme huzuruna çıkarıldı ve haklarında 3 gün tutukluluk emri alındı.

Polis, zanlı E.K.O.’nun internet üzerinden iletişim kurarak Güney Kıbrıs’ta ikamet eden bir şahıstan 14 gram ağırlığında Sentetik Cannabinoid (Bonzai) ve 41 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyi ithal ettiğini ve Gönyeli’deki bir şahıstan teslim aldığını tespit etti. Zanlının 14 gramlık Bonzai’den O.D.G.I., G.P. ve C.K.N. isimli zanlılara da verdiği belirlendi.

banner134

Evin her yerinden uyuşturucu çıktı

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Serkan Sakallı, zanlılar E.K.O., O.D.G.I., G.P., C.K.N., C.W.U.W., C.I.E.’nin “Kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme, tasarrufunda bulundurma ve ithal etme” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Sakallı, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne C.I.E. isimli zanlının Lefkoşa’daki ikametgahında uyuşturucu madde bulundurduğu ve sattığı yönünde bilgi geldiğini belirterek, gelen ihbar üzerine söz konusu evde bir polis ekibi tarafından aynı gün, 18.50 – 20.30 saatleri arasında arama gerçekleştirildiğini kaydetti.

Yapılan arama sonucunda E.K.O., O.D.G.I. ve C.I.E. isimli zanlıların yatak odasında satışa hazır halde 18 adet çizgili kağıt parçası içerisinde  yaklaşık 10 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, siyah renk çanta içerisinde 11 paket şeklinde satışa hazır halde yaklaşık 20 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, 6 adet folyo kağıt içerisinde yaklaşık 3 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunarak emare olarak alındığını dile getiren Sakallı, zanlıların suçüstü gereği tutuklandığını ifade etti.

Sakallı, G.P., C.K.N., C.W.U.W. isimli zanlıların odasında yapılan aramada ise 9 adet folyo kağıt içerisinde yaklaşık 3 gram ağırlığında Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, 11 adet şeklinde satışa hazır halde yaklaşık 4 gram ağırlığında Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve 500 TL nakit para tespit edildiğine işaret ederek, yürütülen soruşturma kapsamında zanlı E.K.O. ile O.D.G.I.’nın gönüllü ifade verdiğini açıkladı.

Güney Kıbrıs’tan uyuşturucu ithali

Zanlı E.K.O.’nun eylül ayı içerisinde Güney Kıbrıs’ta ikamet eden birisiyle internet üzerinden iletişim kurarak ismini Hanry olarak bildiği bir şahıs aracılığı ile 14 gram ağırlığındaki Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu maddeleri ithal edip Gönyeli'de tanımadığı bir şahıstan alarak tasarruf ettiğinin tespit edildiğini belirten Sakallı,  söz konusu zanlının 14 gram ağırlığındaki uyuşturucu maddeleri Eylül 2021 ayı içerisinde zanlılar O.D.G.I., G.P. ve C.K.N.’ye  verdiğinin belirlendiğini  kaydetti.

Sakallı, E.K.O.’nun 11 Eylül 2021 tarihinde yine isminin Henry olduğunu bildiği şahıs ile iletişim kurup Güney Kıbrıs’tan 26 gram Hintkeneviri ile her bir paketi 1 gram olan 15 ayrı paketteki 15 gramlık Hintkenevirini ithal ettirdiğini belirterek,  41 gram ağırlığındaki uyuşturucu maddeleri Gönyeli’de teslim aldığını ifade etti.

Soruşturmanın devam ettiğini, verilen gönüllü ifadelerin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini, aranmakta olan bir şahsın ve emarelerin olduğunu söyleyen Sakallı, serbest kalmaları halinde soruşturmaya olumsuz yönde etki etme ihtimallerinin bulunması nedeniyle zanlıların aleyhine 3 gün tutukluluk emri talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88