banner6

İnternetten satmak isteyince yakayı ele verdi

banner37

Lefkoşa’da sakin H.K.(E-28) bir inşaattan içerisinden spiral, karıştırıcı ve seramik kesme makineleri, 2 adet tuvalet ve 2 adet lavabo çaldığı gerekçesiyle tutuklandı

İnternetten satmak isteyince yakayı ele verdi
banner90
banner99

ÖZEL HABER - Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da sakin H.K.(E-28) bir inşaattan içerisinden spiral, karıştırıcı ve seramik kesme makineleri, 2 adet tuvalet ve 2 adet lavabo çalıp, internet üzerinden satmaya çalışırken yakalandı.

   “Bina Açma”, “Kasti Hasar” ve “Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı H.K., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Hasan Boşnak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru Birtan Başaran’ı tanık olarak dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Başaran, 07.03.2023 tarihinde saat 21.00 raddelerinde zanlı H. K’nin  Demir Sokak üzerinde bulunan inşaatın giriş kapısını kırarak kasti hasara uğrattıktan sonra içeriye girip, Tekin Yalçın’a ait Makita marka bir adet izmirillo, 1 adet JVC marka karıştırıcı, 3 adet markası meçhul alafranga tuvalet ve yine markası meçhul 3 adet lavaboyu sirkat ettiğini belirtti.

   Birtan Başaran, 14.03.2023 tarihinde mesele ile ilgili olarak yapılan soruşturma neticesinde, çalıntı eşyaları internette satışa sunan zanlı H.K.’nin tespit edilip, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını kaydetti.  

   Zanlı H.K.’nin bir gönüllü ifade verip, vermiş olduğu gönüllü ifadesinde işlemiş olduğu suçları kabul ettiğini söyleyen Başaran, mesele ile ilgili olarak tahkikatın henüz yeni başladığını, aranan emareler bulunduğunu ve gönüllü ifadenin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini anlattı.

   Başaran, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının aleyhinde iki gün ek tutukluluk talep etti.

   Yargıç Nil Elodie Çeliker, talebi onayladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104