banner6

İpin ucu koptu

banner37

KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı Büyükyılmaz, EL-SEN’in elektrik kesme ya da bağlama yetkisinin olmadığını ancak vatandaşlar gibi kurum, kuruluş ve belediyelerin de kullandığı enerjinin karşılığını ödemekle yükümlü olduğunu belirtti

İpin ucu koptu
banner99

Eniz ORAKCIOĞLU

banner134

“HİÇBİR DAİRENİN ELEKTRİĞİ KESİLMEDİ”… KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı Turan Büyükyılmaz, dün herhangi bir devlet dairesinin elektriğinin kesilmediğini belirterek, EL-SEN’e saygısının sonsuz olduğunu ancak sendikanın elektrik kesme ya da bağlama yetkisinin olmadığını söyledi. “Elektrikleri kesmek çözüm değildir” diyen Büyükyılmaz, bunu daha önce denediklerini ve sonucu hep beraber gördüklerini kaydetti.

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK) Yönetim Kurulu Başkanı Turan Büyükyılmaz, aynı vatandaşlar gibi kurum, kuruluş ve belediyelerin de kullandığı enerjinin karşılığını ödemekle yükümlü olduklarına dikkat çekti.

Büyükyılmaz “İpin ucu kopmuştur. Şu anda oluşan durum geçmişe dayalı bir yapıdır” dedi.

“Elektrikleri kesmek çözüm değildir” diyen Büyükyılmaz, bunu daha önce denediklerini ve sonucu hep beraber gördüklerini belirterek daha önceki kesintilere de şu şekilde örnek gösterdi:

“Örneğin Gazimağusa Devlet Hastanesi’nin elektriğini kestik, hata oldu.

Aynı şekilde Bayrak Radyo ve Televizyon Kurumu’nun elektriğini kestik, diğer kanallara yayın verilemedi.

Maliye Bakanlığı’na bağlı dairelerin elektriğini kestik. Vergi Dairesi para toplayamadı.”

Büyükyılmaz, çözümün, bütçede para toplanır toplanmaz başka yerlere harcanmadan, borcun ödenmesi olduğunu söyleyerek, ekonomik açıdan kötü bir dönemden geçildiğini hatırlattı.

“Hiçbir dairenin elektriği kesilmedi

Büyükyılmaz, dün herhangi bir devlet dairesinin elektriğinin kesilmediğini belirterek, EL-SEN’e saygısının sonsuz olduğunu ancak sendikanın elektrik kesme ya da bağlama yetkisinin olmadığını kaydetti.

EL-SEN, önceki gün yaptığı açıklamada, toplumu rahatsız etmeyecek şekilde borçlu tüm devlet dairelerinin elektriğini keseceğini, vurdumduymazlığın devam etmesi halinde de şebekelerini darmadağın edeceklerini belirtmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88