banner6

İranlı gençler cezaevine gönderildi

banner37

İranlı gençler cezaevine gönderildi
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da Narkotik Polisi tarafından 29 Mart’ta düzenlenen operasyon sonucu tasarruflarında toplamda 200 gram metamfetamin türü uyuşturucu madde bulunan İran uyruklu 4 gencin aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

   A.J. (E-26), A.H.R. (E-23), H.G.B. (E-21) ve M.M. (E-23) isimli 4 zanlı dün teminat amacıyla Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

   Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden’in huzurunda görüşülen teminat duruşmasında Savcı Fırat Kızıltunçlar’ın tanığı olarak yeminli şahadet veren polis memuru Cüneyt Arkın, 29 Mart’ta saat 13.00 sıralarında, Gazimağusa’da Sakarya Bölgesi’nde, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucu A.J. ve A.H.R.’nin kullanımlarında bulunan RU 265 plakalı araçtan indikleri sırada alıkonulduklarını, üzerlerinde ve araçlarında arama yaptıklarını anlattı.

   Arkın, yaptıkları aramada A.H.R.’nin giydiği ceketin sol cebinde 15, aracın bagaj kısmındaki sırt çantasındaki çantadaki naylon poşette 135 gram ağırlığında metamfetamin türü uyuşturucu madde ile aracın sol yolcu koltuğu önündeki paspas üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı bulunan bir adet hassas teraziyi bulup emare zapt ettiklerini söyledi.

   Arkın, zanlılardan yaptığı ileri soruşturmada, konu maddeleri aynı gün H.G.B.’den aldıklarını öğrendiğini ve bunun üzerine H.G.B.’nin kaldığı M.M.’nin de bulunduğu ikametgaha baskın düzenlediğini anlattı.

   Konu ikametgahta H.G.B.’nin yatak odasında yerde iki ayrı şeffaf naylon içerisinde toplam 50 gram ağırlığında metamfetamin ve üzerinde kalıntı olan bir adet hassas terazi ve uyuşturucuların muhafazasında kullanıldığına inanılan 3 adet şeffaf naylonun bulunarak emare alındığını kaydetti.

   Tanık polis, zanlılara gönüllü ifadeleri ışığında yazılı dava tebliğ ettiğini belirterek, A.J., A.H.R. ve H.G.B.’nin yazılı dava tebliğini kabul, M.M.’nin ise reddettiğini belirtti.

   Tanık polis, mahkemeden ağır suçla ilgili ileride yarılanacak olan İran uyruklu zanlıları, kaçma ihtimalini göz önünde tutarak cezaevine göndermesini istedi.

   Huzurundaki talebi değerlendiren Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden, zanlıları, her ne şart altında olursa olsun, 2 ayı geçmeyen bir süreliğine hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110