Ireka’nın ölümünde cinayet şüphesi var

banner37

Gönyeli’de 2 Haziran’da cansız bedeni bulunan Paskal Chukwuebuka Ireka’nın evinde yarım gram Hintkeneviri bulundu, ev arkadaşı F.I., tutuklandı

Ireka’nın ölümünde cinayet şüphesi var
banner90
banner99

“ÖLEN KİŞİ BENİM KARDEŞİMDİR”… Evde bulunan uyuşturucuyla ilgili F.I.’yı tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkaran polis, Paskal Chukwuebuka Ireka’nın şüpheli ölümüyle ilgili soruşturmayı Adli Polis’in sürdürdüğünü ve maktule otopsi yapılacağını belirtirken, mahkemede söz alan zanlı da “Söylemem gerekir ki, ölen kişi benim kardeşimdir. Ona olan şeyden memnun değilim. Polis gerçeği araştırsın çünkü öğrenmek istiyorum. Polis ve ambulansı arayan kişi benim” dedi.

Emine UYSAL ÇALUDA


Gönyeli’de 2 Haziran’da Paskal Chukwuebuka Ireka’nın evinde şüpheli olarak ölü bulunması ve evde uyuşturucu madde bulunmasıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında ev arkadaşı zanlı F.I., tutuklandı.

Narkotik ve Adli Şubenin ortak yürüttüğü tahkikatta polis, Paskal Chukwuebuka Ireka’ya otopsi yapılacağını belirtti. Ireka’nın ölümünde cinayet şüphesi olduğu bilgisine ulaşıldı.


“Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkenenviri) tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

banner134

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kaan Kurtbir’i dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Kurtbir, 2 Haziran’da Gönyeli’de zanlı F.I’nin ikametgahında Narkotik ve adli şube ekibinin yaptığı arada yarım gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunup, emare olarak alındığına vurgu yaptı.


Polis memuru Kaan Kurtbir, Paskal Chukwuebuka Ireka’ya otopsi yapılacağını, uyuşturucuyla ilgili detaylı soruşturmanın devam ettiğine vurgu yaptı.


Tahkikatın çok yönlü devam ettiğine vurgu yapan Kurtbir, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 4 gün tutuklu kalmasını talep etti.


Mahkemede söz alan zanlı, “Söylemem gerekir ki, ölen kişi benim kardeşimdir. Ona olan şeyden memnun değilim. Polis gerçeği araştırsın çünkü öğrenmek istiyorum. Polis ve ambulansı arayan kişi benim” dedi.


Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 4 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ck
Ck - 3 hafta Önce

Muge anliyi arayin :)

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75