İş arkadaşının parmağını kırdı

banner37

Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde çıkan tartışmada kendisi gibi, hasta bakıcı olan başka bir kadını darp edip, parmağını kıran Fatma Kartal, ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı

İş arkadaşının parmağını kırdı

Mustafa ÖZYAĞCI

Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde çıkan tartışmada Fatma Kartal, kendisi gibi hasta bakıcı olan başka bir kadını darp edip parmağını kırdığı gerekçesiyle teminata bağlanmak için dün mahkemeye çıkarıldı. Kartal, ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ayşe Kaymak Şadi, Lefkoşa Adli Şube’de görevli polis memurunu tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru, zanlının 10 Temmuz tarihinde meydana gelen vahim zarar, ciddi darp suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Polis, 10 Temmuz’da saat 18.30’da Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde 15 yıldır hasta bakıcı olarak çalışan zanlının, hastanenin mutfak kısmında kendisi gibi hasta bakıcı olan E. A. isimli kadının boğazını sıkıp darp ettiğini anlattı.

Polis, kavganın sebebinin ise E. A.’nın tekerlekli sandalyede olan bir hastayı mutfağa götürmesi ve zanlının “benim işimi yapıyorsun” diyerek saldırdığını aktardı.

Çıkan kavgada E. A.’nın serçe parmağının kırıldığını, bunu bir gün sonra fark eden E. A.’ nın 11 Temmuz’da polise şikâyetçi olduğunu ifade etti.

Zanlının aleyhine getirilen davaları kabul etmediğini kaydeden polis, soruşturmanın tamamlandığını belirterek, zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın tamamlandığını, zanlının bir kefilin 30 bin TL kefalet senedi imzalaması ve yurt dışı çıkış yasağı şartı ve haftada en yakın polise gidip ispat-ı vücutta bulunması şartı ile tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 08:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER