“İş değil, iş yapabilmek için izin istiyorum”

banner37

Yıllarca turizm sektöründe çeşitli şirketlerde çalıştıktan sonra kendi işini kurmaya karar veren Hasan Özkan, 15 bin Euro ödeyip seyyar bir büfe aldı, ancak başvurduğu hiçbir belediyeden büfeyi kurmak için izin alamadı

“İş değil, iş yapabilmek için izin istiyorum”
banner90
banner8

“DEVLET DE KAZANACAK”… Özkan: “Hedefim büfede ‘hot dogs’, ‘fish and cips’ gibi yiyecekler satmaktır. Ayrıca içecek çeşitleri de olacak. Ancak hiçbir belediye bana izin vermedi. Ciddi bir yatırım yaptım. Hijyen koşullarına uygun bir büfe aldım. İçi restoran gibi olacak. Mutfağı var, atık su gideri var. Tek istediğim elektrik. Yetkililer gelip görmek isterse görebilir. Ben vergimi de düzenli ödeyeceğim. Devlet de bundan kazanacak.”

Ceren ÖZBİL

Yıllarca turizm sektöründe çeşitli şirketlerde çalıştıktan sonra kendi işini kurmaya karar veren Hasan Özkan, 15 bin Euro ödeyip seyyar bir büfe aldı.

Ancak başvurduğu hiçbir belediye Özkan’a, kendi sınırları içerisinde bir yer gösterip, büfesini götürüp, satış yapabileceği bir yer izni vermedi.

İstediğinin iş değil, işini yapabilmek için izin olduğunu anlatan Özkan, “Yıllarca turizm sektöründe çalıştım. Şimdi de bu sektöre büfem ile devam etmek istiyorum ancak hiçbir belediye bana yer göstermedi” diyerek dert yandı.

banner134

“Ekmek paramı kazanmak istiyorum”

Hasan Özkan, büfeyi kurabilmek için Lapta, Alsancak, Girne ve Lefkoşa belediyelerinin yanı sıra bazı özel şirketlere de başvurduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Hedefim büfede ‘hot dogs’, ‘fish and cips’ gibi yiyecekler satmaktır. Ayrıca içecek çeşitleri de olacak.

Ancak hiçbir belediye bana izin vermedi. Ciddi bir yatırım yaptım. Hijyen koşullarına uygun bir büfe aldım. İçi restoran gibi olacak. Mutfağı var, atık su gideri var.

Tek istediğim elektrik.

Yetkililer gelip görmek isterse görebilir. Ben vergimi de düzenli ödeyeceğim. Devlet de bundan kazanacak.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75