İş insanı Tekin Arhun teminatla serbest bırakıldı

banner37

İş insanı Tekin Arhun teminatla serbest bırakıldı
banner90
banner8

Aralarında iş insanı Tekin Arhun ve bir dönem Lefkoşa Polis Adli Şube Amirliği görevini yürüten Polis Başmüfettişi Ali Savaş Altan'ın da bulunduğu 4 zanlı dün mahkeme huzuruna çıkarıldı. Arhun, teminatla serbest kalırken, Altan'ın tutuklu yargılanması talep edildi.

Ülkede büyük yankı uyandıran ‘Haberleşmenin Gizliliğini İhlal Yoluyla Özel Hayatın Gizliliğini İhlal Etmek’ , ‘Kişiler Arasında Telefon İle Yapılan Haberleşmeyi Tarafların İzni Olmaksızın Kaydetmek ve İfşa Etmek’ , ‘Tanıkları Yalan İfade Vermeye veya Doğru Şahadeti Gizlemeye Teşvike Teşebbüs Etmek’ suçlarıyla ilgili tutuklanan İsmail Karaböcek, Tekin Arhun, Ali Savaş Altan ve Nurettin Arapsoy, bugün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

banner134
Polis, meseleyle ilgili soruşturmanın, zanlıların etki edebileceği bölümünün tamamlandığını ifade ederek, 3 zanlının da mahkemenin uygun göreceği bir teminatla serbest bırakılmasını talep etti.

Öte yandan polis, Ağır Ceza Mahkemesi’nde davası devam eden ve teminatla serbest kalan zanlı Ali Savaş Altan’ın tutuklu yargılanmasını da talep etti.

Zanlılar Tekin Arhun, İsmail Karaböcek ve Nurettin Arapsoy teminat karşılığında serbest kaldı. Zanlı Ali Savaş Altan’ın avukatı, tutuklu yargılanma talebine itiraz etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75