İş insanlarının itibarı zedelendi

banner37

İş çevreleri, işadamı Mehmet Eminoğlu’nun emlak sahteciliğiyle ilgili suçlandığı olayın, emlak sektöründe iş yapan birçok işadamına karşı olumsuz algı yarattığı görüşünde birleşti

banner87
İş insanlarının itibarı zedelendi
banner90
banner8

MAMÜLCÜOĞLU: KURUNUN YANINDA YAŞ DA YANDI… Kıbrıs Türk İş İnsanları Derneği Başkanı Enver Mamülcüoğlu, emlak dünyasında yaşanan olumsuz olayların ülkemize yönelik kötü bir algı yarattığını belirterek, bazı tetikçi gazeteciler yüzünden de iş insanlarına güvenin kalmadığına işaret etti. Mamülcüoğlu, işadamı Mehmet Eminoğlu’nun sahte vekaletname ile bazı taşınmaz malların devriyle suçlandığı olayın birçok iş insanının itibarını zedelediğini belirterek, “Kurunun yanında yaş da yandı” dedi.

KANBER: BİRÇOK UNSUR GÜVENİ SARSIYOR… KTEZO Başkanı Mahmut Kanber, emlak sektöründe yaşanan olumsuz olayların ülkede güvensizliğin olduğuna yönelik bir algı yarattığını, ancak bunun popülist yaklaşımlarla yapıldığına işaret etti. Kanber, sivil toplum örgütlerinin yıllardır bunu dile getirdiğini belirterek, ülkedeki güven ortamının sadece işadamlarının ticari hatalarından kaynaklanmadığını; istikrarsız hükümetlerin, kaynağı belli olmayan yatırımların ve ülkemizin bulunduğu coğrafik alanın da güveni sarstığını söyledi.

Ahmet KARAGÖZLÜ

   İşadamı Mehmet Eminoğlu’nun sahte vekaletnamelerle bazı taşınmaz mallar ve nakit paraların devrini yapmakla suçlandığı olayın yankıları devam ediyor.

   Sivil toplum örgütleri, Eminoğlu meselesinin emlak sektöründe iş yapan birçok işadamına karşı olumsuz bir algı yarattığını belirtirken, bu algının tüm iş insanlarına yansıtılmaması gerektiğini bildirdi.

   Kıbrıs Türk İş İnsanları Derneği (İŞAD) Başkanı Enver Mamülcüoğlu, işadamı Mehmet Eminoğlu’nun suçlandığı olayın tüm iş insanlarına mal edilmemesi gerektiğini belirterek, “Maalesef kurunun yanında yaş da yandı” dedi.

   Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkârlar Odası (KTEZO) Başkanı Mahmut Kanber ise ülkemizdeki güven ortamının sadece işadamlarının ticari hatalarından kaynaklanmadığını belirterek, istikrarsız hükümetlerin, kaynağı belli olmayan yatırımların ve ülkemizin bulunduğu coğrafik alanın da güveni sarstığını söyledi.

Mamülcüoğlu: Kurunun yanında yaş da yandı

   Kıbrıs Türk İş İnsanları Derneği Başkanı Enver Mamülcüoğlu, son zamanlarda emlak dünyasında yaşanan bazı olumsuz olayların yurtdışında ülkemize yönelik kötü bir algı yarattığını belirterek, “Maalesef kurunun yanında yaş da yandı” dedi.

   Mamülcüoğlu, işadamı Mehmet Eminoğlu’nun sahte vekaletname ile bazı taşınmaz malların devriyle suçlandığı olayın ardından emlak piyasasının yurtdışına yönelik olan network ağının olumsuz etkilendiğini söyledi.

   Söz konusu olayın iş insanlarının itibarını zedelediğine işaret eden Mamülcüoğlu, “Bu olay ülkedeki birçok işveren ile iş insanına yönelik bir güvensizlik oluşturdu” dedi.

“Tetikçi gazetecilere gün doğdu”

banner134
   Mamülcüoğlu, bu olayın tüm iş insanlarına mal edilmemesi gerektiğini, ancak bu olay yüzünden bazı tetikçi gazetecilere de gün doğduğunu söyledi.

   Eminoğlu olayından sonra göz ardı edilen bazı yasal boşlukların ortaya çıktığına dikkat çeken Mamülcüoğlu, “Eğer yasal boşluklar olmasaydı bugün bunların hiçbiri yaşanmazdı” dedi.

   Tetikçi gazeteciler yüzünden iş insanlarına güvenin kalmadığını belirten Mamülcüoğlu, iş insanlarının ülkedeki ekonomik sıkıntılara rağmen ayakta kalmaya çalıştığını söyledi.

Kanber: Ülkemiz eskisi kadar güvenli değil

   Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkârlar Odası Başkanı Mahmut Kanber, emlak sektöründe yaşanan olumsuz olaylardan dolayı ülkemizde güvensizliğin olduğuna yönelik algının popülist yaklaşımlarla yapıldığını belirterek, sivil toplum örgütlerinin yıllardır bunu dile getirdiğini söyledi.

   Kanber, ülkemizin artık eskisi kadar güvenli olmadığını belirterek, gazete sayfalarına bakıldığında insanların sıklıkla birbirlerini dolandırdıkları veya birbirlerini kandırarak emlak satışı yaptıklarının görüldüğünü, ancak bu olayların yıllardır yaşandığına dikkat çekti.

   Sivil toplum örgütlerinin yıllardır bunu dile getirdiğini yineleyen Kanber, “Biz yıllardır bu gibi olayları basından görüp duymamıza rağmen olayları halının altına süpürdüğümüz için sanki ilk defa yaşanıyormuş gibi algılanıyor” dedi.

 “Güven ortamı sadece ticari hatalardan kaynaklanmıyor”

   Ülkedeki güven ortamının sadece işadamlarının ticari hatalarından kaynaklanmadığına işaret eden Kanber, ülkemizin bulunduğu coğrafik alanın, istikrarsız hükümetlerin ve kaynağı belli olmayan yatırımların da güveni sarstığını söyledi.

   Dünyanın hiçbir yerinde beton ekonomisinin sonsuza kadar sürmediğini belirten Kanber, “Beton ekonomisi sadece geri kalmış ve savaş geçirmiş ülkelerde sürüyor” dedi.

“Kaynağı belli olmayan yatırımlar ekonomik erozyona neden oluyor”

   Kanber, arz ve talep ilişkisinin ekonomik kaynağı belli olmayan yatırımlara dönüştüğünü ifade ederek, bu durumun ekonomik erozyona neden olduğuna dikkat çekti.

   İnşaat sektöründe yaşanan olumsuzlukların diğer sektörleri de etkilediğini dile getiren Kanber, güven ortamının yeniden sağlanabilmesi için istikrarlı hükümetlere ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

   Ayrıca 50 yıldır çözüm olmayan bir ülkede yaşadığımız için ülkemizi uluslararası yapıda tescil edilmediğine işaret eden Kanber, uluslararası alanlarda tescil edilmeyen yerlerde güvenin olmadığını sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75