İş kazalarında 8’inci ölüm

banner37

Gazimağusa’da 20 Kasım’da 3.90 metre yükseklikten düşerek ağır yaralanan Ziya Sarıdan, yaşam savaşını kaybetti

banner87
İş kazalarında 8’inci ölüm
banner90
banner99

YENİ BİR İŞ KAZASI DAHA… Gazimağusa’da iş yaptığı sırada yüksekten düşerek ağır yaralanan ve bir haftadır hastanede yaşam mücadelesi veren 61 yaşındaki Ziya Sarıdan, önceki gün hayatını kaybetti. Öte yandan, dün 28 yaşındaki işçi Muhamed Ali Rıza, spiral makinesi ile beton duvar kesimi yaptığı bir sırada spiral makinesi üzerinde takılı bulunan kesme taşı kırılarak boğazını kesti. Rıza, ağır yaralandı.

Gazimağusa’da 20 Kasım’da iş yaptığı sırada yüksekten düşerek ağır yaralanan ve bir haftadır yaşam mücadelesi veren 61 yaşındaki Ziya Sarıdan, hayatını kaybetti.

Sarıdan’ın ölümüyle Kasım 2019’a kadar iş kazalarında hayatını kaybeden kişi sayısı 8’e yükseldi.

Bu arada dün, 28 yaşındaki işçi Muhamed Ali Rıza da iş kazası geçirerek ağır yaralandı.

3.90 metre yükseklikten düşmüştü

Ziya Sarıdan, bir hafta önce, Mağusa’da bir eve su deposu taktığı sırada dengesini kaybederek 3.90 metre yükseklikten beton zemin üzerine düşerek ağır yaralanmıştı. YDÜ Hastanesi’nde 5 gün tedavi gören Ziya Sarıdan önceki gün hastanede hayatını kaybetti.
   Sarıdan’a salı günü Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde otopsi yapıldı. Otopsi sonucu “Yüksekten düşmeye bağlı beyin kanaması, çoklu kaburga kırığı, iç organ yaralanması” olarak açıklandı.

Spiral makinesinin kesme taşı boğazını kesti

Öte yandan dün yeni bir iş kazası haberi daha geldi.

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre iş kazası, dün saat 11.00 sıralarında Alagadi’de Natural Buy sitesinde meydana geldi.

28 yaşındaki işçi Muhamed Ali Rıza, spiral makinesi ile beton duvar kesimi yaptığı bir sırada spiral makinesi üzerinde takılı bulunan kesme taşı kırılarak boğazını kesti.

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralı işçi, tedavi altına alındı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75