İş yerindeki en keskin bıçak

banner37

Gazimağusa’da Burcu Okumuş cinayetiyle ilgili davayı yürüten Kıdemli Savcı Mustafa İldeniz, mahkemeye son 2 tanığını dinletip, sözü savunmaya bıraktı. Yeminli şahadet veren sanık Özgür Okumuş’un ev ve iş arkadaşı Mehmet Gündüz, suç aletini tanıdı ve ekledi:

İş yerindeki en keskin bıçak
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde, Burcu Okumuş cinayetiyle ilgili davanın sonuna gelindi.

Davayı yürüten Kıdemli Savcı Mustafa İldeniz, dünkü oturumda, mahkemeye son 2 tanığını dinletip, sözü savunmaya bıraktı.

İddia Makamının son tanığı olan 17’nci tanık, sanık Özgür Okumuş’un ev ve iş arkadaşı Mehmet Gündüz, kendisine gösterilen, suç aleti, yeşil saplı emare bıçağı tanıdı ve “İş yerindeki en keskin bıçak” dedi.

Dava, sanığı savunan Avukat İbrahim Demirtaş’ın tanıklarını dinletmek üzere mahkemeden süre istemesi üzerine, pazartesi gününe tehir edildi.

Başkan Fadıl Aksun, Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu ve Yargıç Temay Sağer’den oluşan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nin baktığı davanın dünkü celsesinde Kıdemli Savcı Mustafa İldeniz, son tanıklarını dinlettikten sonra davasını kapattığını söyledi.

 

banner134
Gündüz: Özgür’ün yarasına tampon yaptım

Mustafa İldeniz, dava süresince, mahkemeye 17 tanık dinletip, 63 emare sunduğunu yineledi.

Yeminli şahadet veren tanık Mehmet Gündüz, olay günü, Özgür Okumuş ile kaldıkları evde uyuduğunu ve görültüye uyandığını belirterek, pencereyi açtığında, sanığın, eşi Burcu Okumuş’u bıçakladığını gördüğünü söyledi.

Özgür Okumuş’a avazının çıktığı kadar yapma diye bağırdığını anlatan tanık, sanığın kendisine bakarak, “Kendine iyi bak keke” dedikten sonra elindeki bıçağı göğsüne sapladığını anlattı.

Olay sonrası korkup, pencereyi kapattığını bir iki dakika sonra kendine geldiğini ve koşarak sanığın yanına gittiğini ifade eden Mehmet Gündüz, Burcu’nun öldüğünü, sanığın yarasına da tampon yaptığını dile getirdi.

Tanığı sorgulayan Avukat İbrahim Demirtaş’ın, “Özgür Okumuş soğukkanlı mıydı?” sorusuna cevaben, “Özgür’ün eli ayağı titriyordu. 3-4 kez, ‘ben onu buraya okutmaya getirttim’ diyordu. Soğukkanlı değildi” yanıtını verdi.

Yine avukatın bir sorusu üzerine, suç aletinin mutfaktan başka yerlerde de olabileceğini anlattı ve konu bıçağın nargile bölümünde ve servanttan aldığı günleri mahkemeye anımsattı.

Tanık ayrıca, sanığın kendisine, nişanlısından ayrı olduğu dönemlerde yaşam koçluğu yaptığını da sözlerine ekleyerek, Özgür Okumuş’un eşini neden öldürdüğüne halen anlam veremediğini söyledi ve olayın şokunu üzerinden uzun bir süre atamadığını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2018, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75