banner6

İsias davası, daha kapsamlı soruşturulacak

banner37

Barolar Birliği Başkanı Hasan Esendağlı, İsias Otel davasının, Adıyaman’da yıkılan tüm binalar için hazırlanan çatı davadan ayrılmasını olumlu bir gelişme olarak değerlendirdi.

İsias davası, daha kapsamlı soruşturulacak
banner90
banner99
  • AYRI BİR SORUŞTURMA DOSYASI.. Kıbrıs Türk Barolar Birliği Başkanı Hasan Esendağlı, İsias Otel davasının, Adıyaman’da yıkılan tüm binalarla ilgili açılan soruşturma dosyasından 18 Şubat 2023 tarihinde ayrıldığını ifade etti. Bunun olumlu bir gelişme olduğunu anlatan Esendağlı, daha derinlikli, daha kapsamlı bir soruşturma yürütülebilmesi için İsias Otel Davası’na ayrı bir numara verilip, ayrı bir savcı görevlendirildiğini açıkladı

Özel Haber Cemre CEMALİ

   Türkiye’de 6 Şubat’ta meydana gelen şiddetli depremde yerle bir olan ve 35 öğrencimizin hayatına mal olan İsias Otel’le ilgili açılan dava, Adıyaman’da yıkılan tüm binalar için hazırlanan çatı davadan ayrıldı.  

   Voleybol turnuvasına katılmak için gittikleri Adıyaman'da, kaldıkları İsias Otel’de depreme yakalanan Gazimağusa Türk Maarif Koleji öğrencileri, yıkılan enkazın altında kalarak hayatını kaybetmişti.

   KIBRIS Gazetesi’ne konuşan Kıbrıs Türk Barolar Birliği Başkanı Hasan Esendağlı, İsias Otel davasının, Adıyaman’da yıkılan tüm binalar için hazırlanan çatı davadan 18 Şubat 2023 tarihinde ayrıldığını, bu gelişmenin yeni bir durum olmadığını söyledi.

   Esendağlı, İsisas Otel davasının ayrı bir dava olmasını da olumlu bir gelişme olarak değerlendirdi.

   Esendağlı, “Adıyaman’da yıkılan tüm binalarla ilgili soruşturma dosyası açılmıştı. Daha sonra bu dosyanın önemine binaen daha derinlikli, daha kapsamlı bir soruşturma yürütülebilmesi için İsias Otel davasına ayrı bir numara verilip, ayrı bir savcı görevlendirildi” diyerek, davanın ayrı bir soruşturma dosyası haline geldiğini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104