Işıkları açın yaşamlar kararmasın!

banner37

Karşıyaka halkı, Karşıyaka-Girne güzergahında trafiği durdurdu; sekiz canın yitirildiği yolda aydınlatma taleplerini haykırdı:

Işıkları açın yaşamlar kararmasın!
banner99

“SEKİZ KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ”… Girne-Karşıyaka istikametindeki Özgürlük Caddesi’nde dün toplanan eylemciler adına basına açıklama yapan Karşıyaka Kültür ve Sanata Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Nazmiye Beyazyüz Şener, 600 metrelik bahse konu yerde şimdiye kadar sekiz kişinin yaşamını yitirdiğini; bir o kadarının da yaralanıp engelli durumuna düştüğünü söyledi.

“BU KAÇINCI CAN”…Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ’un yanı sıra Karşıyaka Belediyesi Belediye MeclisiÜyeleri ile Karşıyaka Muhtarlığı, Karşıyaka Kültür ve Sanat Derneği, Karşıyaka Spor Kulübü, Karşıyaka Avcılık Atıcılık Derneği ve Templos Zeytinlik İnisiyatifi’nin desteklediği eyleme katılan gençler, “Ölüm yolu aydınlatılsın, başka ocaklar sönmesin, karayolunu karartmayın, bu kaçıncı can” sloganlarını attı.

Ali ÇATAL

Karşıyaka halkı, bölgede bulunan çok sayıda sivil toplum örgütünün de desteğiyle dün Karşıyaka-Girne istikametindeki Özgürlük Caddesi’nde ‘trafiği yavaşlatma ve durdurma’ eylemi yaptı. Karşıyaka ana yolu üzerinde 11.00’de trafiği yavaşlatan göstericiler, kısa süre sonra da yolu trafiğe kapatarak basın açıklaması yaptı. Köy kadınlarının ve çocukların da yoğun olarak yer aldığı gösteride, Karşıyaka Kültür ve Sanata Derneği  Yönetim Kurulu Üyesi Nazmiye Beyazyüz Şener konuştu.


600 metrelik mesafede tam sekiz kişinin yaşamını kaybettiğini ve bir o kadarının da yaralanıp engelli duruma düştüğünü söyleyen Şener, “Yıllardır aydınlatılmayan yolun aydınlatılması için yetkilileri göreve davet ediyorum” ifadeleriyle, bölge halkının talebini duyurdu. Şener, cadde aydınlatılıncaya kadar, eylemlerini ‘artırarak sürdüreceklerini’de ifade etti.


banner134
Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ’un yanı sıra Karşıyaka Belediyesi Belediye Meclisi Üyeleri ile Karşıyaka Muhtarlığı, Karşıyaka Kültür ve Sanat Derneği, Karşıyaka Spor Kulübü, Karşıyaka Avcılık Atıcılık Derneği ve Templos Zeytinlik İnisiyatifi’nin desteklediği eyleme katılan gençler, “Ölüm yolu aydınlatılsın, başka ocaklar sönmesin, karayolunu karartmayın, bu kaçıncı can” sloganlarını attı.


Söz konusu eylemin ardından göstericiler, olaysız dağıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75