“İşimiz, inşallah maşallaha kaldı”

banner37

Girne’ye bağlı Dağyolu’na girişi sağlayan iki yolun da dar ve bozuk olmasından yakınan köy sakinleri, yetkililerin verdikleri sözleri tutmamasından şikayetçi

banner87
“İşimiz, inşallah maşallaha kaldı”
banner90
banner99

“DAR, ÇUKURLARLA DOLU, AYDINLATMA YOK”… Köye giriş ve çıkışı sağlayan iki yol olduğunu ancak ikisinin de tek araba sığacak kadar dar olduğunu belirten Dağyolu sakinleri, mevcut yolların da derin çukurlar ve ciddi deformelerle dolu olduğunu söyledi. Yollarda ayrıca aydınlatma olmadığının da altını çizen köy sakinleri, sürekli risk altında olduklarını, defalarca yolla ilgili sorunlarını dile getirdiklerini, kendilerinin şikayet etmekten yorulduklarını ancak seslerini de bir türlü devlete duyuramadıklarını dile getirdi.

“DEVLET YOKTUR DEMEYE UTANIYORUM”… Dağyolu Köyü Muhtarı Mustafa Arap Çavuşoğlu da, köyün iki giriş yolunun da felaketten öte olduğunu söyleyerek, “2010’dan beri köyün muhtarı benim, onun için ‘devlet yoktur’ demeye utanıyorum. Kime muhtarlık yapıyorum ben de bilmiyorum” dedi. Hem eski hem de yeni Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlarına defalarca sorunu aktardığını, 3 sene önce ‘5 metre genişliğinde yapılacak’ sözüyle başlanan yolun 3 metre bile olmadığını söyleyen Çavuşoğlu, “işimiz, inşallah maşallaha kaldı” dedi.

Doğan SAMER

Girne’ye bağlı Dağyolu köyüne giriş ve çıkışı sağlayan iki yolun da dar ve bozuk olması, köy halkını bıktırıp usandırdı.

“Biz şikayet etmekten yorulduk” diyen Dağyolu sakinleri, artık yollarının güvenli hale getirilmesini istedi.

Uzun zamandır bu çileyi yaşadıklarını söyleyen köy sakinleri, yetkililere defalarca durumu bildirmelerine rağmen her hangi bir icraat göremediklerini belirtti.

Aydınlatmanın olmadığı ve tek bir aracın sığabileceği şekilde olan asfalt yolun, bozuk ve derin çukurlarla dolu olduğunu söyleyen Dağyolu sakinleri, yakın zamanda bu sorunlarına çözüm bulunmazsa eylem yapacakları uyarısında bulundu.

banner134
Dağyolu sakinleri adına konuşan Yusuf Koçarslan, artık bu tehlikeli yollara çözüm bulunması gerektiğini vurgularken, yakın zamanda her hangi bir girişimin olmaması durumunda köylü halk olarak eylem yapacaklarını söyledi.

Eski asfaltın üzerine yeni asfalt döküldüğünü belirten Koçarslan, dökülen asfaltla yolu daralttıklarını ve tek arabanın sığabileceği bir yol haline getirildiğini savundu.

Köye giderken ve çıkarken tehlikeli bir şekilde seyahat ettiklerini söyleyen Koçarslan, başka bir arabanın karşıdan gelmesi halinde ise mutlaka birisinin yoldan çıkması gerektiğini dile getirdi.

“Paramız yok diyorlar”

Konuya dair KIBRIS’a açıklamalarda bulunan Dağyolu köy Muhtarı Mustafa Arap Çavuşoğlu da, zamanında yeni ve eski Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanları ile irtibata geçtiğini ve sürekli “paramız yok” cevabını aldığını belirtti.

Köyün iki girişinin olduğunu söyleyen Çavuşoğlu, iki yolun da felaketten öte olduğunu dile getirdi. Daha sonra Ulaştırma Bakanlığı ile sık sık irtibata geçtiğini söyleyen Çavuşoğlu, her zaman “yakın zamanda yapılacak” cevabını aldığına işaret etti.

Muhtar Çavuşoğlu sözlerine şu şekilde devam etti:

“2010’dan beri köyün muhtarı benim, utanıyorum devlet yoktur diyeyim. Kime muhtarlık yapıyorum ben de bilmiyorum. Ülkemden umudumu kesmedim, ülkemi çok seviyorum. Zaten umudumu kesmiş olsam Londra’ya taşınırdım. 3 sene önce yolu yapacaklarında 5 metre çapında olacağını söylediler ama gelin görün ki yol 3 metre yok, işimiz inşallah maşallaha kaldı.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75