İskele ruhsat ücretlerinde güncellemeye gidildi

banner37

İskele ruhsat ücretlerinde güncellemeye gidildi
banner90
banner8

Bakanlar Kurulu bugün Başbakan Ersin Tatar başkanlığında toplandı.

Toplantıda alınan kararları Bakanlar Kurulu Sözcüsü, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay açıkladı.

Özersay, Apostolos Andreas Manastırı’nın 2’inci etap ihalesine çıkılabilmesi için özel izin kararı alındığını söyledi.

Geçit hakkıyla ilgili olarak mevzuatta değişikliğe gidildiğini kaydeden Özersay, elektrik ve gaz konusunda da geçit hakkından yararlanılabilmesinin sağlanacağını belirtti.

Özersay, bazı belediyelerin temizlik kanalizasyon, içme suyu gibi sıkıntılarının aşılması, mali işlemlerini yapabilmeleri ve gelirlerini artırabilmeleri için de kararlar alındığını anlattı.

banner134
Bazı otellere verilen iskele izinleri konusunda da tüzük değişikliğine gidildiğini  kaydeden Özersay, iskele ruhsat ücretlerinde güncellemeye gidildiğini belirtti.

E-Maliye konusunda ise Maliye Bakanalığı ile ilgili firma arasında yeni bir sözleşmenin imzala bilmesine imkan verecek bir karar alındığını da kaydeden Özersay, bu çalışma ile vatandaşın seyrüsefer gibi konularda internet üzerinden hizmet almasını kolaylaştırılacağını ifade etti.

Özersay, Uygulamanın 1 Ocak 2020’den itibaren hizmete girmesinin hedeflendiğini de sözlerine ekledi.

Engelli vatandaşların istihdamı konusunda da karar alındığını anlatan Kudret Özersay, engelli vatandaşların özel sektöre istihdamında sosyal sigorta ve ihtiyat sandığı yatırımlarının  4 yıl boyunca ilgili fondan ödeneceğini buna ek olarak, istihdam edilen engelli vatandaşın maaşına ek olarak asgari ücretin %80’i kadar ilave maaş almasının sağlanacağını vurguladı.

Özersay, Haspolat Meslek Lisesi’nin isminin Bakanlar Kurulu’nun aldığı kararla Osman Örek Meslek Lisesi olmasının kararlaştırıldığını da söyledi.

Muz üretiminin de Genel Tarım Sigortası Fonu içerisine alınmasına karar verildiğini kaydeden Özersay, Türk Hava Yolları ile KKTC’ye gelen öğrencilere uçak bilet fiyatlarında %15 indirim uygulanacağını da dile getirdi.

(BRT)

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2019, 17:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75