İskele yok, tekneler batıyor!

banner37

Gazimağusa Palm Beach Bölgesi’ndeki Laguna Limanı’na bağlı olan balıkçı teknelerinden biri kötü hava koşulları nedeniyle battı, balıkçılar isyan etti:

banner87
İskele yok, tekneler batıyor!
banner90
banner99

“TEKNELERİMİZ ALLAH’A EMANET”… İki yıldır zorunlu olarak teknelerini Laguna Limanı’na bağlamak zorunda olduklarını belirten Feridun Tutar isimli balıkçı, “Teknelerimiz Allah’a emanet. İskelemiz olmadığı için tekneleri toprağa çaktığımız kazıklara bağlıyoruz. Fırtınada, benim teknemin yanındaki tekne battı” diyerek, tepkisini dile getirdi.

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’nın Palm Beach Bölgesi’ndeki Laguna Limanı’na kötü hava koşulları sonucu bir balıkçı teknesi su alarak battı.

Limanda teknesi bulunan Feridun Tutar isimli bir balıkçı, “Fırtına çıktığından beridir nöbetteyiz. Teknelerimiz su almasın diye bekliyoruz. Limana 2 yılı aşkın süredir tek çivi çakılmadı. İskele yok. Teknelerimizi güvenli şekilde bağlayabilseydik, böyle olmazdı” diye isyan etti.

Turistlerin uğrak yeri olan Palm Beach Bölgesi’nin göbeğindeki Laguna Limanı’nın bir an evvel çağdaş bir liman haline getirilmesi için ilgililere çağrı yapan Feridun Tutar, teknelerini bağlayacakları korunaklı bir iskelenin yanı sıra kullanacakları su ve elektriğin olmayışını eleştirdi.

Kötü hava koşullarında birçok teknenin kırıldığını anlatan Tutar, “Teknelerimiz, Allah’a emanet. Benim teknenin yanına bağlı olan bir tekne battı” dedi ve teknelerini bağlayacakları yer istedi.

İskelesi olmayan limanda, teknelerini toprağa çaktıkları kazıklara bağladıklarını söyleyen Tutar, acil destek istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108