İskele’de ‘tecavüz’ arbedesi

banner37

31 haftalık hamile olduğu belirlenen 16 yaşındaki kız ile zorla cinsel ilişkiye girmekle suçlanan 3 kişinin tutukluluk süresi 6 gün daha uzatıldı

İskele’de ‘tecavüz’ arbedesi
banner99

POLİS ANINDA MÜDAHALE ETTİ… 16 yaşındaki kızın 31 haftalık hamile olduğunun belirlenmesinin ardından 24 Mart’ta, kızla tehdit yoluyla cinsel ilişkiye girdikleri suçlamasıyla tutuklanan İ.G., S.D., ve S.Ç.’nin dün ek tutukluluk talebiyle çıkarıldıkları İskele Kaza Mahkemesi önünde kısa süreli arbede yaşandı. Kızın ailesinden bir grup ile kıza ilk cinsel tecavüzde bulunduğu öne sürülen zanlı 1 İ.G.’nin kardeşi arasında arbede çıktı. Hazırlıklı olan polis, olayı kısa sürede yatıştırdı.


Dipkarpaz’da meydana gelen küçük kıza tecavüz olayıyla ilgili soruşturma çok yönlü olarak devam ederken, kızla tehdit yoluyla cinsel ilişkiye girmekle suçlanan İ.G., S.D., ve S.Ç.’nin tutukluluk süresi dün 6 gün daha uzatıldı.


İskele Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşması sonrasında, kızın ailesinden bir grup ile, küçük kıza 2018’in kış aylarında ilk kez tecavüz ettiği öne sürülen zanlı 1 İ.G.’nin kardeşi arasında arbede çıktı.


Olayın ilk ortaya çıktığı günden beri oldukça temkinli bir şekilde zanlıları mahkemeye getirip götüren polisin aldığı önlemler sayesinde olay büyümeden yatıştırıldı. Anında arbedeye müdahale eden polis, tarafları ayırmayı başardı.


banner134
İskele Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Tutku Candaş’ın baktığı dünkü ek tutukluluk duruşmasında, Polis Müfettiş Muavini Erdim Kara’nın sağlık sorunları nedeniyle görevi devralan Polis Müfettiş Muavini İsmail Osum, yeminli şahadet verdi.


Tahkikat subayı Osum, şu anda 16 yaşında ve 31 haftalık hamile olan kız çocuğunun ailesinin şikayeti üzerine 24 Mart’ta başlatılan soruşturmanın içeriği ve kızı tehdit ederek cinsel ilişkiye girmekle suçlanan zanlılar hakkındaki detayları yeniden mahkemeyle paylaştı ve 9 Nisan’da Erdim Kara’dan görevi devraldıktan sonra yürüttüğü soruşturmayı anlattı.


Zanlılar ve müştekinin doktor muayene sonuçları ile telefonlarının DATA inceleme sonuçlarının eline ulaşmadığını kaydeden Osum, müşteki kızın önceki gün bir ek ifade daha verdiğini, bu ifadenin içeriğinin araştırıldığını belirtti ve mahkemeden zanlılar aleyhine 8 gün daha tutukluluk emri talep etti.


Meselenin ciddiyetini göz önünde bulunduran Yargıç Tutku Candaş, huzurundaki şahadet ve olgular ışığında zanlıların 6 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75