banner6

İskele'de tören düzenlendi

banner37

Türkiye Cumhuriyeti’nin 94’üncü kuruluş yıl dönümü nedeniyle tüm ilçelerde olduğu gibi İskele’de de tören düzenlendi.

İskele'de tören düzenlendi
banner151 banner143

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Bandosu eşliğinde İskele Belediyesi önünden başlayan kortej yürüyüşü Ecevit Meydanı’nda tamamlandı. 

Buradaki tören protokol sırasına göre çelenklerin Atatürk Anıtı’na sunulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde bayraklar göndere çekildi.

İskele Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, törene İskele Kaymakamı Kemal Yılmaz, İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, İskele Polis Müdürü Ahmet Beşerler, askeri yetkililerle siyasi parti ve kurum kuruluş temsilcileri katıldı. 
GKK Bando’sunun konser verdiği törende Bekirpaşa Lisesi Tarih Öğretmeni Amber Sesigüzel Göknar günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.  

Göknar, Mustafa Kemal’in başlattığı milli mücadelenin Türk Milleti’nin inancıyla ve azmiyle başarıya ulaştığını kaydederek, “Cumhuriyet Türk Milleti’ne bırakılmış en büyük değer ve mirastır” dedi.

Öğrencilerin şiir de okuduğu törende, İskele Belediyesi Yıldızlar Halk Dansları Topluluğu folklor, KKTC Karadeniz Kültür Derneği Kuzeyin Yıldızları Horon ekibi horon gösterisi sundu.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2017, 15:39
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104