İşlettiği meyhaneden para çaldı

banner37

Bilgisayar kayıtlarında oynama yaparak iş yerine ait 100 bin TL’nin üzerinde parayı zimmetine geçirmekle suçlanan Seyit Hüseyin Gözel, 5 gün daha tutuklu kalacak

İşlettiği meyhaneden para çaldı
banner90
banner99

   Gazimağusa’da faaliyet gösteren bir meyhanenin işletme müdürü olarak görev yapan ve 2018 ile 2019 yılları arasında, bilgisayar kayıtlarında oynama yaparak zimmetine 100 bin TL’nin üzerinde para geçirmekle suçlanan 25 yaşındaki Seyit Hüseyin Gözel’in tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı.

   Polis, zanlının itiraf nitelikli ses kayıtlarının bulunduğu CD’lerin bulunduğunu açıkladı.

   Gözel, ek tutukluluk talebiyle dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve meselenin tahkikat memuru olan Hakan Savtekin, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

   Savtekin şahadetinde, zanlının 2018-2019 tarihleri arasında Gazimağusa’da faaliyet gösteren bir restoranın işletme müdürlüğünü yaptığı esnada, iş yerinin stok yazılım programında yapmış olduğu değişikliklerle zimmetine 100 bin TL üzeri para geçirdiği iddiasıyla yapılan şikâyet üzerine tutuklandığını anımsattı.
   İnciraltı Mezze Restoran’ın sahibi Hasan Caner’in 19.08.2019 tarihinde polise gelerek şikâyette bulunduğunu aktaran Savtekin, bahsedilen tarihler arasında işletme gelirlerinde meydana gelen azalma nedeniyle şikâyetçinin müdüründen şüphelendiğini ve onu gözetim altına aldığını belirtti.
   Aynı tarihte yazılım şirketini kuran şahıstan aldığı bilgide müdürünün uzun süreden beri sistemde oynama yaparak zimmetine 100 bin TL üzeri para geçirdiğini ve itiraf niteliğine ses kaydı bulan şikayetçinin 2 adet CD’yi polise teslim ettiğini belirten Savtekin, yaptığı CD incelemesinde zanlının zimmetine para geçirdiğine dair bazı konuşmaların bulunduğunu tespit ettiğini aktardı.
   19.08.2019 tarihinde mahkemeden temin edilen arama emriyle zanlının evinde arama yaptığını kaydeden Savtekin, zanlının yatak odasında bir çekmece içerisinde, elbiseler arasında 4 bin 910 TL ve 15 Euro nakit para bularak emare aldığını aktardı.
   Zanlının telefonunda yaptığı incelemeye de değinen Savtekin, kendi hesabından başka şahısların hesabına da para aktardığının tespit edildiğine vurgu yaptı.
   Emare CD’lerdeki ses kayıtlarını zanlıya dinlettirdiğini ve cevaben seslerin kendisine ait olduğunu kabul ettiğini aktaran Savtekin, zanlının alkollü olması nedeniyle ne söylediğini hatırlamadığı yönünde beyanı olduğunu belirtti.

banner134
   3 günlük tutukluluk süresince 10 tanık ifadesi aldığına vurgu yapan Savtekin, bilgisayarın ana kartının emare olarak alındığını ve yazılım kayıtlarının incelenmesine devam edildiğini aktardı. Kayıtların geriye dönük olarak incelendiğine vurgu yapan Savtekin, 5 günlük incelemede 9 şüpheli hesaba erişildiğini, bir müşteriden de almış olduğu paranın kasaya yatırılmadığının da tespit edildiğini belirtti.
   Savtekin, “Sistemdeki kayıtları kamera kayıtlarında eşleştirmeye çalışıyoruz. Belli bir meblağın tespitini yapmakla beraber, kesinleştirme henüz yapılmadığı için ifade etmem doğru olmaz dedi.
   Saptanan müşterilere ulaşılmaya çalışıldığını belirten Savtekin alınacak ifadeler doğrultusunda birçok tanığın ortaya çıkma olasılığının mevcut olduğunun altını çizdi.
   Yazılım kurulundaki incelemelerin devam ettiğine ve telefon görüşmeleri ile ilgili dökümlerin gelmediğine vurgu yapan Savtekin, tahkikatını salimen yürütebilmek maksadıyla zanlı aleyhine 5 gün ek tutukluluk talebinde bulundu.
   Şahadeti değerlendiren Yargıç Umut İnan, tahkikatın henüz tamamlanmadığına vurgu yaparak zanlının 5 gün süreyle poliste tutuklu kalması yönünde emir verdi. Ayrıca zanlının Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde doktor kontrolünden geçirilmesi talimatını verdi. (MHA)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75