İsrailli turist tutuklu yargılanacak

banner37

Bir eğlence mekânında şüpheli hareketleriyle dikkat çeken ve üzerinde yapılan aramada, tasarrufunda 4 gram hintkeneviri ve içerisinde uyuşturucu madde olan 1 adet sarma sigara bulunan İsrailli turist Yogev Hahampure, hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi

İsrailli turist tutuklu yargılanacak
banner87

Ahmet VAMIK

Girne bölgesinde faaliyet gösteren bir eğlence mekânında bulunduğu sırada şüpheli hareketleriyle dikkat çeken ve üzerinde yapılan aramada, 1 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde ve 1 adet içerisinde uyuşturucu madde bulunan sarma sigara ele geçirilen İsrailli turist Yogev Hahampure, aleyhine yürütülen soruşturma tamamlandı.  

Narkotik ekipleri tarafından, zanlının kalmakta olduğu ikametgâhta yapılan aramada, kasa içerisine gizlenmiş 3 gram daha hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunurken, Hahampure, dün Girne’de teminat duruşmasına çıkarılarak, tutuklu yargılanmak üzere Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen teminat duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mustafa Zor’u tanık olarak dinletti.

Zanlı Yogev Hahampure’nin “Hintkeneviri Türü Kanunsuz Uyuşturucu Madde Tasarrufu” suçundan methaldar olduğunu belirten polis memuru Mustafa Zor, eğlence mekânında tespit edilen zanlının üzerinde yapılan aramada tasarrufunda 1 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde ve içerisinde uyuşturucu madde olan 1 adet sarma sigara ele geçirildiğini ifade etti.

Zanlı Hahampure’nin evinde yapılan aramadaysa kilitli kasa içerisinde 3 ayrı pakette 3 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde ele geçirdiklerini kaydeden Zor, zanlı aleyhine yürütülen soruşturmanın tamamlandığını belirterek, serbest kalması halinde yargılanmaktan kaçma ihtimali yüksek olan zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlı Yogev Hahampure’nin davaları görüşülünceye kadar 1 ay süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2018, 09:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER