banner6

İsrailli turistlerin gelişi sürüyor

banner37

İsrailli turistlerin Larnaka havaalanı üzerinden KKTC’ye gelerek konaklamaları devam ederken, Güney Kıbrıs’ın bu konudaki girişimleri ise sonuçsuz kaldı.

İsrailli turistlerin gelişi sürüyor
banner99

Fileleftheros gazetesi, İsrailli turistlerin Larnaka Havaalanı aracılığıyla Güney Kıbrıs’a giderek, buradan KKTC’deki otellerde konaklamaya gelmelerinin engellenemediğini, yeni bir kafilenin gelecek olmasının konuyu yeniden gündeme getirdiğini yazdı.

banner134

Gazete, 16 Kasım tarihinde KKTC’deki bir otelde İsrailli tanınmış bir sanatçının konser vereceğini, bu konser için ise İsrail’den turist kafilesinin Larnaka üzerinden KKTC’ye geleceğini belirterek, olayın duyulmasının ardından Rum Dışişleri Bakanlığı’nın İsrail makamlarına yönelik girişimlerinin ise sonuçsuz kaldığını aktardı.

Gazete, İsrailli yetkililerin Rum Dışişleri Bakanlığına “konser organizasyonunun kişisel bir organizasyon olduğu” yanıtını verdiklerini belirtti.

Güney Kıbrıs’a girişlerde vize talep edilmeyen üçüncü ülke vatandaşlarının KKTC’de bulunan ve eskiden Kıbrıslı Rumlara ait oldukları iddia edilen otellerde kalmalarını engelleyen tüzüğün uygulanması, daha önce yine İsrailli turistlere yönelik yasaklama çabaları ve sonrasında İsrail’in müdahalesi sonucunda dondurulmuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2017, 11:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104