banner6

Israrla para istiyor, zorla eşya satıyorlar

banner37

Halk, zam yağmuru altında inim inim inlerken; başkent Lefkoşa’nın sokaklarında son günlerde dilenenlerin sayısı da arttı. Özellikle Surlariçi’nde turistleri hedef alan dilenciler, banka ve bankamatik önlerinde de neredeyse kamp kurdu

Israrla para istiyor,  zorla eşya satıyorlar
banner151 banner143

Doğan SAMER

İğneden ipliğe her şeye gelen zamlarla halk nasıl geçineceğinin derdine düşerken, son günlerde başkent Lefkoşa’nın sokaklarında da dilenenlerin sayısı arttı. Kimileri turist kafileleri de dahil olmak üzere insanlardan doğrudan para isterken, kimileri de kalem, mendil gibi eşyaları zorla satmaya çalışıyor.

Banka şubeleri ve bankamatik önleri de son dönemlerde dilenen insanların meskeni haline gelmiş durumda. Buralarda konuşlanan dilenciler, özellikle banka ve bankamatiklerden para çektiğini düşündükleri kişilerin peşine düşüp ısrarla para istiyor.

Sokaklarda dilenenlerin sayısının günden güne artması ise halkı tedirgin ediyor.

KIBRIS muhabiri, Lefkoşa sokaklarını gezerek dilenenlerin izini sürdü.

Lefkoşa’nın çeşitli yerlerinde banka şubeleri ve bankamatiklerin önünü mesken tutan dilenciler, bankadan işlemini yapıp çıkan vatandaşlardan para talep ediyor. Bazı dilenciler ise elinde bulundurduğu kalem ve mendil gibi materyalleri zorla satmaya çalışıyor.

Lefkoşa’nın tarihi eserlerle dolu olan Surlariçi bölgesinde de manzara hemen hemen aynı, ancak burada hedef daha çok turist ve turist kafileleri oluyor.

Turistlerin peşine takılan dilenciler ısrarla Euro cinsinden para istiyor, insanları rahatsız ediyor.

Bazı dilenciler ise insanların vicdanlarına oynayarak, kendilerine acındırıp daha kolay para koparabilmek için yanlarında küçük çocukları taşımaktan da geri kalmıyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
edward george
edward george - 9 ay Önce

Kimlerdirler? Kibrisli turk, Turkiyeden yenile gelmis Turk, Kibrisda yerlesik Turkiyeli turk, Suriyeli?

London
London - 9 ay Önce

Nerde vardi cocuklugumuzda gencligimizde Boyle manzaralar herkes kapisi penceresi acik uyurdu Simdi herkes evinde kitli kapali

banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104