banner6

“İşten çıkmak istediğim için böyle bir sorun çıkarıyorlar”

banner37

Çalıştığı işyerinde müştekiden aldığı bin 500 TL’yi zimmetine geçirmekle suçlanan ve ülkede kaçak olduğu da anlaşılarak yargılanıncaya kadar cezaevine gönderilen M.Ş., mahkemede işverenlerini suçladı

“İşten çıkmak istediğim için böyle bir sorun çıkarıyorlar”
banner99

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’da 28 Ağustos 2021 tarihinde çalışmakta olduğu araç temizleme işletmesinde araç bakım ve temizliği için müşteriden aldığı bin 500 TL’yi iş yerine yatırmayıp sirkat ettiği iddiasıyla tutuklanan ve ülkede ikamet izinsiz kaldığı da anlaşılan zanlı M.Ş., dün mahkeme huzuruna çıkarıldı ve 1 ayı geçmeyecek süreyle Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Polis, zanlının söz konusu parayı sirkat ettiğine yönelik tanık ifadesinin olduğunu ayrıca zanlının bu parayı Türkiye’deki kuzenine yollayarak ve kendi ihtiyaçlarını karşılayarak kullandığının öğrenildiğini dile getirirken; mahkemeye avukatsız çıkan zanlı söz hakkı alarak böyle bir suç işlemediğini, işten ayrılmak istediği gerekçesiyle böyle bir sorun çıkardıklarını, kendisini cezaya düşürdüklerini ve ilgili yazışmaların WhatsApp konuşmalarında yer aldığını savundu.

“Ocak ayından bu yana ikamet izinsiz”

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Mustafa Sensev, zanlı M.Ş.’nin “Müstahdem tarafından sirkat” ve “KKTC’de ikamet izinsiz ikamet etme”  suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Sensev, zanlının 28 Ağustos 2021 tarihinde, Lefkoşa’da çalışmakta olduğu Car Park Car Clinic isimli oto temizleme işletmesinde araç bakım ve temizliği için almış olduğu bin 500 TL’yi iş yerine yatırmayıp sirkat ettiğini belirterek, olayın polise 14 Eylül 2021 tarihinde bildirildiğini kaydetti.

Sensev, yürütülen soruşturma kapsamında yapılan muhaceret araştırmalarında zanlının 9 Ocak 2021 tarihinden itibaren ülkemizde toplamda 224 gün ikamet izinsiz kaldığının tespit edildiğini vurguladı.

Zanlının tutuklandığını dile getiren Sensev, soruşturma kapsamında zanlının müstahdem (çalışan) olarak temin ettiği paraları işyerine yatırmadığını destekleyen tanık ifadesinin temin edildiğini ve zanlının vermiş olduğu sözlü beyanında söz konusu parayı şirket kasasına yatırmadığının, Türkiye’deki kuzenine gönderdiğinin ayrıca kendi ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığının öğrenildiğini ifade etti.

Sensev, soruşturmanın zanlının etki edebileceği kısmının tamamlandığına işaret ederek, zanlının ülkemizde yasal bir bağı bulunmaması sebebiyle yargılamadan kaçmasını önlemek adına mahkemenin uygun göreceği bir süreyle Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesini talep etti.

Mahkemeye avukatsız çıkan zanlı da söz hakkı alarak böyle bir suç işlemediğini, işten ayrılmak istediği için böyle bir sorun çıkardıklarını, kendisini cezalı duruma düşürdüklerini ve ilgili yazışmaların WhatsApp konuşmalarında yer aldığını savundu.

Huzurunda verilen şahadetleri değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla, zanlının yargılamadan kaçmasını önlemek adına 1 ayı geçmeyecek süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’nde bekletilmesine emir verdi.

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104