banner6

İstifa söz konusu değil

banner37

Aile fertlerinin sağlık sorunları nedeniyle parti başkanlığı görevini bırakmak isteyen Erhürman’ı ilçe başkanları kalmaya ikna etti:

İstifa söz konusu değil
banner99

Kıbrıs Gazetesi - Özel Haber  

Ana muhalefet Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman’ın genel başkanlık görevinden istifa ettiğine dair haberler bir anda güdeme bomba gibi düştü. Kısa bir süre sonra sosyal medya hesabından açıklama yapan Erhürman istifasının söz konusu olmadığını duyurdu.

   Erhürman paylaşımında “Bir süreden beri yaşadığım aile içi sağlık sorunları nedeniyle parti organlarında görev dağılımı/bölüşümü konularını gündemimize aldığımız doğrudur. Bununla birlikte görevimden istifa etmem söz konusu değildir. Görevimin başındayım. Herkese sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

İlçe başkanları devreye girdi

   KIBRIS’ın elde ettiği bilgiye göre Erhürman istifa talebini parti yetkililerine sundu. Özellikle annesi ve babasının ayrı ayrı ciddi sağlık sorunları bulunduğu ve günün önemli bir bölümünde aile fertleriyle ilgilenmek durumunda kalması nedeniyle gündemi takip etmekte sıkıntılar yaşadığını partililere ileten Erhürman, genel başkanlık görevini bırakıp ailesine daha fazla zaman ayırmayı istedi.

   Milletvekilleri ve parti üst yönetiminin Erhürman’ı bu kararından vazgeçmesi için ciddi uğraş verdikleri ancak Erhürman’ın kararında ısrarcı olduğu bildirildi.

   Tam bu sırada CTP’nin en etkili noktaları olan ilçe başkanları devreye girdi. İlçe başkanlarının Erhürman’a görevde kalması yönündeki ısrarı Erhürman’ı geri adım atmaya itti.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2023, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104