banner6

İstimlak sorunu çözüldü, 182 limon ağacı söküldü

banner37

Uzun bir aranın ardından yapımına yeniden başlanan Doğancı-Lefke arasındaki 7 kilometrelik çift şeritli anayol üzerinde hummalı bir çalışma sürdürülüyor

İstimlak sorunu çözüldü, 182 limon ağacı söküldü
banner8

Güren TİLKİ

Güzelyurt ve Lefke arasındaki ulaşımı rahatlatması amaçlanan ancak, Doğancı-Lefke arasındaki 7 kilometrelik güzergah üzerinde bulunan bazı arazi sahipleriyle yaşanan istimlak sorunu nedeniyle yıllardır tek bir çivi dahi çakılamayan çift şeritli yolun yapım çalışmaları yeniden hız kazandı.

Bu çerçevede, güzergah üzerinde yer alan ve istimlak sorunu  çözülen Sevinç Çiner’e ait arazide geçtiğimiz hafta içinde temizlik çalışması yapıldı.

İstimlak sorunu çözülen Çiner’e ait 3.5 dönümlük arazi içerisinde bulunan 182 adet limon ağacı, bölgenin önde gelen narenciye üreticilerinden Hasan Öksüz tarafından hafta içinde söküldü ve arazi temizlendi.

Yıllardır yolun bitirilmesini bekleyen bölge halkı ise çalışmaların yeniden hız kazanmasını memnuniyetle karşıladı.

Özellikle Lefkeliler için büyük önem taşıyan yolun bitirilmesini dört gözle beklediklerini belirten bölge halkı, yolun yılsonuna kadar bitirilmesini beklediklerini, bunun için de yetkililere her türlü yardıma hazır olduklarını dile getirdi.

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104