banner6

'İsviçre'de devlet kaynaklarını yakınlarına peşkeş var mı?'

banner37

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay, facebook’taki bir mesajında KKTC’deki bazı sorunlarla ilgili sorular sordu ve bir temennide bulundu. Mesaj, Kanbay’ın hükümete açık mesajı ve eleştirisi olarak nitelendirildi.

'İsviçre'de devlet kaynaklarını yakınlarına peşkeş var mı?'
banner151 banner143

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay, facebook’taki bir mesajında KKTC’deki bazı sorunlarla ilgili sorular sordu ve bir temennide bulundu.

Kanbay’ın “İsviçre’de devletin kaynaklarını yandaşlarına, akrabalarına peşkeş çeken insanlar görüyor musunuz?” ifadesi, hükümete açık mesaj ve eleştiri olarak nitelendirildi.

Kanbay’dan Toros’un mesajının altına mesaj

Kanbay, söz konusu kısa mesajı, Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Fikri Toros’un İsviçre’nin Crans- Montana kentinde devam eden “Kıbrıs Konferansı” ile ilgili bilgiler ve temennilerini paylaştığı facebook’taki sayfasında İngilizce paylaştığı mesajın altına yazdı.

Büyükelçi Derya Kanbay, kısa mesajında trafikteki ihlalleri, çevre kirliliğini, egzoz gazı rahatsızlığını ve hükümet yetkililerinin yakınlarına sağladığı imkanları eleştirdi. Kanbay, KKTC’nin İsviçre’yi örnek alması tavsiyesinde de bulundu.

İşte o mesaj

Kanbay, mesajında şunları belirtti:

“Sayın Toros, orada trafik kurallarını sürekli ihlal eden insanlar, egzozlarından gürültü ve duman çıkaran maçolar, yediği cipsin paketini yere atan cahiller, devletin kaynaklarını yandaşlarına, akrabalarına peşkeş çeken insanlar görüyor musunuz acaba?

İsviçre, AB normlarının ötesine geçmiş bir ülkedir. Şu güzelim Kıbrıs için oradan ibret ve güzel örnekler alabilseniz ne güzel olurdu...”

 

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2017, 08:11
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104