İşyerinde hijyen, işçide ‘izin’ yok

banner37

Gazimağusa Belediyesi’nin sağlık ve zabıta ekipleri, bölgedeki bir restoranı mühürledi

banner87
İşyerinde hijyen, işçide ‘izin’ yok
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa Belediyesi’nin sağlık ve zabıta ekipleri, dün bölgede yaptığı rutin kontrol sırasında, gerekli görülen koşullardan uzak olan bir işyerini mühürledi.

Elite Restoran isimli gıda üretimi ve satışı yapan işyeri, gerekli koşulları sağlayana dek mühürlü kalacak. Belediyenin sağlık ve zabıta ekipleri, bahse konu işyerinde, yaptığı kontrolde, çalışanların ‘çalışma izni ve sağlık karneleri’ bulunmadığını da tespit etti.

Ekipler, denetlediği işyerlerinde, satışa sunulan ürünlerin hijyen olup olmadığı, son kullanım tarihleri, işyeri çalıştırma izinleri ve çalışanların sağlık karnelerinin kontrolü yaptı.

Ekipler, özellikle gıda üretimi yapan işyeri sahiplerini, işyerlerinde genel hijyen koşullarına uyması konusunda uyardı.

Arter: Denetim düzenli yapılıyor

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, işyerlerinin düzenli ve sık aralıklarla denetlendiğini ifade ettikten sonra, “Gıda üretimi ve satışının yapıldığı yerler, tüketici haklarını bilerek hareket edecek” dedi.

Arter, işyerlerinde, hijyen başta olmak üzere her şeyin insan sağlığına uygun olması gerektiğini ifade ettikten sonra, gıda üretimi yapan işyerlerinin denetleneceğini bilmesinin önemli bir husus olduğuna vurgu yaptı.

Denetimlerin artarak devam edeceğine işaret eden İsmail Arter, “Gıda üretimi yapan işyerlerinde genel hijyen koşullarına uyulması konusunda hassasiyet gösteriyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108