İşyerini kundakladı 2 yıl hapis cezası aldı

banner37

Sosyal sigortasının yatırılmayıp, maaşının da ödenmediği gerekçesiyle daha önceden çalıştığı Marmara Kebap isimli işyerini kundaklayan Fuat Demirok’un cezası belli oldu:

İşyerini kundakladı 2 yıl hapis cezası aldı
banner90
banner99

Emine UYSAL

Daha önce çalıştığı Lefkoşa’daki Marmara Kebap isimli işyerini, patronunun sosyal sigortasını yatırmadığı ve maaşını ödemediği gerekçesiyle 14 Nisan 2018 tarihinde kundaklayan Fuat Demirok, yargılandığı Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Demirok, kundakçılığın yanısıra kundaklama sonucu iş yerine 16 bin 640 TL’lik zarar vermek ve işyerinden bir dizüstü bilgisayar ile 3 adet ajandayı da çalmak suçlarından yargılandı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Kasten Yangın Çıkarma”, “Bina içindeki eşyaları kasten ateşe vermek”, “Bina açma”, “Sirkat”, “Kasti hasar” suçlamalarıyla itham edilen Fuat Demirok, tüm suçlamaları kabul etti.

banner134
Melek Esendağlı başkanlığında Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Murat Soytaç’tan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti, Fuat Demirok’un cezasını dün açıkladı.

Dünkü karar oturumunda, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Atilla Enver Etkin hazır bulundu.

Heyet adına kararı okuyan Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, “Kasten Yangın Çıkarma” suçunun ömür boyu, “Bina içindeki eşyaları kasten ateşe verme” suçunun 14 yıla, “Bina açma” suçunun 7 yıla, “Sirkat” suçunun 3 yıla, “Kasti hasar” suçununsa 3 yıla kadar hapis cezası öngören ciddi ve vahim suçlardan olduğuna dikkat çekti.

Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, konu suçların mülkiyet haklarını ihlal eden, toplum bireylerinin huzurunu kaçıran suçlardan olduğuna vurgu yaptı.

Hüdaverdi, sanığın, alacağını alamadığı gerekçesiyle işyerine girip, birden çok suçu işlemesini aleyhine değerlendirdiklerini kaydetti.

Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Hüdaverdi, sanığa oybirliği ile 2 yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2018, 08:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75