İtfaiye sirenleri susmadı

banner37

Ülkede yangın mevsimi erken başladı. Hava sıcaklıklarının artmasıyla peş peşe yangınlar çıktı. Lefkoşa’da dün 4 ayrı bölgede çıkan yangınlarda, kuru otlar yandı, bir işyerine ait muhtelif eşyalar zarar gördü, bir kişi dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldı, bir evin de çatısı çöktü

 İtfaiye sirenleri susmadı
banner8

Ahmet KARAGÖZLÜ/Ahmet UÇAR

1 SAAT ARAYLA 3 YANGIN… Lefkoşa’da dün 4 farklı bölgede yangın çıktı. Sabah saat 09.30 sıralarında çıkan yangının söndürülmesinden sonra güneşin tam tepede olduğu 12.00’den itibaren 1 saat arayla 3 farklı yangın daha çıktı. İtfaiye ekipleri, peş peşe çıkan yangınlara müdahale etmek için seferber oldu. Yangınlarda, toplam 900 metrekarelik arazideki kuru otlar yandı, bir işyerine ait muhtelif eşyalar zarar gördü, bir kişi dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldı, bir evin de çatısı çöktü

“YANGINLARA KARŞI BİLİNÇLİ OLUNMALI”… Uzmanlar, hava sıcaklıklarının artmasına paralel sıklıkla çıkmaya başlayan yangınların çoğunun insan kaynaklı olduğu görüşünde. Özellikle tarım arazileri, çöplükler, yol kenarlarındaki kuru otlar, ormanlar, evler ve arabaların küçücük bir kıvılcımla cayır cayır yanabilecek veya büyük zarar görebilecek yerler arasında bulunduğu belirtiliyor. Ayrıca yangınların çoğunun insanların duyarsızlığından veya ihmalkarlığından kaynaklandığını vurgulayan uzmanlar, yangınlara karşı bilinçli olunması gerektiğine dikkat çekiyor

Ülkemizde hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte yangınlar da birbirini kovalamaya başladı.

Başkent Lefkoşa’da dün peş peşe çıkan yangınlar, itfaiye ekiplerini seferber etti.

Sabahın ilk saatlerinden itibaren başlayan yangınlar nedeniyle siren sesleri hiç susmadı, ekipler gün boyunca yangın peşinde koştu…

Yaklaşık 1 saat arayla çıkan yangınlarda, toplam 900 metrekarelik arazideki kuru otlar yandı, bir işyerine ait muhtelif eşyalar zarar gördü, bir kişi dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldı, bir evin de çatısı çöktü.

İtfaiye ekipleri dün gün boyunca vatandaşların can ve mal güvenliğini korumak için yangından yangına koşarak büyük bir efor harcadı.

İtfaiye ekiplerinin müdahalesi sayesinde tüm yangınlar büyümeden kısa sürede söndürüldü.

Öte yandan uzmanlar, hava sıcaklıklarının artmasına paralel sıklıkla çıkmaya başlayan yangınların çoğunun insan kaynaklı olduğu görüşünde…

Özellikle tarım arazileri, çöplükler, yol kenarlarındaki kuru otlar, ormanlar, evler ve arabaların küçücük bir kıvılcımla cayır cayır yanabilecek veya büyük zarar görebilecek yerler arasında bulunduğu belirtiliyor.

Ayrıca yangınların çoğunun insanların duyarsızlığından veya ihmalkarlığından kaynaklandığını vurgulayan uzmanlar, yangınlara karşı bilinçli olunması gerektiğine de dikkat çekiyor.

Lefkoşa’da 4 farklı bölgede peş peşe yangın çıktı

banner134
Lefkoşa’da dün sabahtan itibaren oldukça hareketli saatler yaşandı. Lefkoşa’nın 4 farklı bölgesinde peş peşe çıkan yangınlar zarara yol açtı.

İlk yangın 09.30 sıralarında, Ercan bölgesindeki Devlet Üretme Çiftliği’nin (DÜÇ) güney kısmındaki arazide çıktı.

Yangın sonucunda 400 metrekarelik alan içerisindeki kuru otlar tamamen yandı.

İkinci yangın Dumlupınar bölgesindeydi. Azeri Sokak üzerinde saat 12.00 sıralarında çıkan yangında, yaklaşık 500 metrekarelik alan içerisinde bulunan kuru otlar, molozlar, eski araba parçaları, bir elektrik direği ile 4 ayrı eve ait su sayaçları ve plastik sulama hortumları yanarak zarar gördü.

Üçüncü yangın ise saat 13.00 sıralarında, Değirmenlik’te faaliyet gösteren Erbilek Reklam isimli işyerinde çıktı. Söz konusu iş yerinde aktif durumda olan lazer kesim makinesindeki arızadan dolayı çıkan yangın sonucunda lazer kesim makinesi, 1 adet klima iç ünitesi, 1 masa ve üzerinde bulunan bilgisayar ve ekranı yandı. Ayrıca pencereye ait bir cam da ısıdan çatladı ve kapı hasar gördü.

Dördüncü yangın ise saat 14.00 sıralarında, Haspolat’ta “Cami Caddesi” üzerinde bulunan Adnan Uyur’un kalmakta olduğu iki kattan oluşan binanın kullanılmayan üst kısmında meydana geldi.

Yangın sonucunda bina içerisinde bulunan kullanılmayan eşyalar yanarak zarar görürken, evin tavanı da çöktü. Dumandan etkilenen bir kişi ise sağlık kontrolünden geçirilmek üzere ambulansla hastaneye sevk edildi.

Tüm yangınlar, itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucunda kısa sürede söndürülerek kontrol altına alındı.

Polis, yangınlarla ilgili soruşturma başlattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75