banner6

'İyilik Festivali' ilgi gördü

banner37

Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin 446. kuruluşu ile Evkaf’ın İngilizlerden Kıbrıs Türk Toplumu’na devrinin 61. yıldönümleri Yenierenköy’de de kutlandı.

'İyilik Festivali' ilgi gördü
banner99

Ayşe BULUT

Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin kuruluşunun 446’ncı ve Evkaf’ın İngilizlerden Kıbrıs Türk Toplumu’na devrinin 61’inci yıldönümünün kutlandığı Vakıflar Haftası etkinlikleri çerçevesinde dün Yenierenköy’de ‘İyilik Festivali’ düzenlendi.

‘İyilik’ temalı etkinlik, Vakıflar İdaresi ile Yenierenköy Lisesi’nin işbirliğinde düzenlenen festival, Yenierenköy Pazar Alanı’nda yer aldı.

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen dünkü etkinliğe bölge halkının ilgisi de oldukça yoğun oldu.

Festivalde çocuklar için zıpzıp ve şişme kaydırak gibi oyuncakların bulunduğu oyun alanı oluşturulurken, Erenköy Lisesi öğrencilerinin folklor ve modern dans gösterileri, karoke gösterisi ve verdikleri konser beğeni topladı.

Festivale, Yenierenköy Belediye Başkan Vekili Mehmet Kadı, Erenköy Lisesi Müdürü Betül Yıkıcı, öğretmenler, Vakıflar İdaresi’nden görevliler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Festivalde, Vakıflar İdaresi tarafından misafirlere lokma ve hamburger dağıtıldı.

Festivalin açılışında kısa bir konuşma yapan Yenierenköy Lisesi Müdürü Betül Yıkıcı, “Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin kuruluşunun 446’ncı ve Evkaf’ın İngilizlerden Kıbrıs Türk Toplumu’na devrinin 61’inci yıl dönümünün kutlandığı Vakıflar Haftası etkinlikleri çerçevesinde bu festivali düzenledik. İyilik Festivali’nin amacı, insanlar arasındaki yardımlaşmayı, dayanışmayı sağlamaktır. Vakıflar İdaresi, böylesi güzel duyguları ön plana çıkardığı bu çalışmasını, bizim bölgemiz insanları arasında da yaygınlaştırma amacıyla bölgemizde düzenlediği için kendilerine, şahsım ve bölgem adına teşekkür ederim” dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2017, 13:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104